اختصاص بودجه اربعین به استان ایلام با نگاه ملی انجام شود
اختصاص بودجه اربعین به استان ایلام با نگاه ملی انجام شود

استاندار ایلام گفت: برای پرهیز از موازی کاری خواستار مدیریت تحت فرماندهی واحد اربعین در استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در بازگشت از نشست ستاد مرکزی اربعین کشور  در تشریح اقدامات و پیشنهادات ارائه شده در نشست این ستاد اطهار داشت: مسائل، مشکلات، توانمندی و مقدورات اجرای اربعین ۹۸ طی گزارش مبسوط ارائه شده است.

وی افزود: در این نشست پیشنهاد اعزام کاروانی زائران اربعین ۹۸ را به ستاد مرکزی اربعین کشور داده و به جهت پیش بینی حضور میلیونی زائران به اربعین ۹۸ کاروانی بودن زائران مطلوب و در ارائه خدمات مناسب‌تر است.

استاندار ایلام، حذف هزینه ویزا در اربعین ۹۸ را یادآورشد و گفت: در اربعین ۹۸ با توجه به حذف هزینه ویزا و پیش بینی افزایش حجم زائران را داریم و زیر ساخت‌های اربعین ۹۸ را در ایلام مهیا کرده‌ایم.

سلیمانی دشتکی در ادامه بیان کرد: به جهت ارائه خدمات در ابعاد مختلف پیشنهاد مدیریت واحد اربعین ۹۸ را داده و معتقدم  برای پرهیز از موازی کاری خواستار مدیریت تحت فرماندهی واحد اربعین در استان ایلام ضروری است.

سلیمانی دشتکی، ابراز کرد: تجربه موفق که پارسال اجرا شد دایر کردن موکب‌ها به‌صورت مجتمع بود که این موضوع باعث شد مدیریت بهتری در امر تغذیه و پذیرایی از زوار شود و این ادامه طرح ادامه می‌یابد.

وی، در ادامه خواستار مساعدت لازم در جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران در راستای اتمام پروژه‌ها در زمان مناسب خود شد و گفت: اختصاص بودجه اربعین در استان ایلام باید با نگاه ملی انجام شود چراکه هرساله بیش از ۵۰ درصد تردد زوار از مرزهای استان انجام می‌شود کما اینکه در اربعین ۹۸ این میزان به بیش از ۶۵درصد رسید.

انتهای پیام/ ع