استان‌ ایلام بیشترین میزان تورم خانوارهای روستایی را دارد
استان‌ ایلام بیشترین میزان تورم خانوارهای روستایی را دارد

"ایلام" در صدر و رتبه اول تورم در ایران قرار دارد، مرکز آمار، رتبه اول نرخ تورم ۱۲ ماهه خانوارهای روستایی را در بین استان‌های کشور به نام ایلام ثبت کرد.

به گزارش آفتاب ایلام ، مرکز آمار ایران، با انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده به تفکیک استان در شهریور ۹۸ نام ایلام را در صدر و رتبه اول تورم در ایران قرار داد.

در گزارش مرکز آمار ایران، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام با ۶ .٣ درصد بیان شده است و آنچه مرکز آمار ایران می‌گوید؛ آن است ” خانوارهای ساکن استان ایلام به طور متوسط ٩.٩ درصد بیشتر از میانگین کل کشور برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند”.

واکنش مسئولان استانی در برابر آمار اعلامی سکوت مطلق بوده و برای فرافکنی در مقابل احراز این رتبه به بیان تعداد جلسات اقتصاد مقاومتی، جذب تسهیلات روستایی، احراز شاخص‌های امور مالیاتی درسخنان خود اکتفا و در هیچ جلسه رسمی سخن از چرایی رتبه نخست تورم کشور به میان نمی‌آورند.

بیکاری، عدم سرمایه‌گذاری در استان ایلام توسط سرمایه گذاران، وعده‌های عمل نشده و سوءمدیریت، بی‌برنامگی و ناتوانی متولیان امر در ایلام روز به روز سفره مردمان فراموش شده ایلام را کوچک و کوچکتر کرده است به نحوی که می‌توان مدعی بود که بسیاری از خانوار ایلامی دیگر در خانه سفره‌ای ندارند که به دورش بنشینند.

آمار اعلامی مرکز آمار ایران و آنچه در استان ایلام قابل لمس و درسفره شهروندان ایلامی محسوس است، شکست و ناتوانی و بی برنامه بودن تیم اقتصادی استان ایلام و در راس آن استاندار ایلام است.

مردم ایلام انتظار دارند، استاندار ایلام، زمانی که افزایش آماری در یکی از شاخص‌های بی تاثیر در استان ایلام را به تدبیر خود تبلیغ می‌کند، صدر نشینی تورم در کشور بنام ایلام نیز را پذیرا باشد و برای آن چاره‌ای بیندیشد.

انتهای پیام/ م