افتتاح نمایشگاه منطقه‎ای صنایع دستی در ایلام
افتتاح نمایشگاه منطقه‎ای صنایع دستی در ایلام

نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی با حضور هنرمندان ۱۰ استان در ایلام گشایش یافت.

به گزارش آفتاب ایلام؛ نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی با حضور ۱۰ استان از سراسر کشور عصر امروز با حضور استاندار ایلام، مردم و مقامات استانی در محل نمایشگاه‌های استان ایلام در چغا سبز افتتاح و آغاز به کار کرد.

در آغاز به کار نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و اظهار داشت: در این نمایشگاه هنرمندانی از۱۰ استان کشورصنایع دستی و هنرهای سنتی خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام گفت:  نمایش هنرهای اسلامی نیز با محوریت کاربرد صنایع دستی در حوزه فرهنگ اسلامی، کتیبه نگاری در تولید هنرهای دستی و صنایع دستی از دیگر جذابیت های این نمایشگاه است.

شنبه زاده افزود: دفاتر فعال خدمات مسافرتی نیز در این نمایشگاه جهت ارتباط بهتر و دو سویه با صنعتگران و هنرمندان حضور دارند و با معرفی جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی و فرهنگی استان فعالیت می کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام در ادامه سخن از اعطای تسهیلات  به صنعتگرانی که دارای مجوز پروانه تولید انفرادی هستند خبر داد و گفت: این تسهیلات با هدف رونق صنایع دستی و مشاغل وابسته به آن در اختیار این افراد قرارداده می شود .

شنبه زاده بیان داشت: پروانه تولید انفرادی به متقاضیان حقیقی دارای تخصص ، تجربه ، آشنایی کامل به فرایند تولیدوتوانایی ساخت محصول دریکی از رشته های مصوب صنایع دستی اعطاء می گردد و بیانگر نوع و ظرفیت تولید و سرمایه گذاری ایجاد شده برای یک رشته درمکانی معین است.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد: افرادی مجوز پروانه تولید انفرادی را دریافت می کنند که بصورت مستمرومداوم در رشته مورد تقاضای خود فعالیت ومبادرت به تولید می کنند.

وی در ادامه یادآور شد نمایشگاه منطقه‎ای صنایع دستی در ایلام از امروز بیستم مرداد به مدت یک هفته در پارک چغاسبز فعال و از شهروندان ایلامی مهیای بازدید است.

انتهای پیام/ن