افتتاح و بهره‌برداری از تونل بزرگ کبیرکوه ایلام را به جنوب کشور متصل می‌کند
افتتاح و بهره‌برداری از تونل بزرگ کبیرکوه ایلام را به جنوب کشور متصل می‌کند

فرماندار شهرستان دره‌شهر گفت: افتتاح و بهره‌برداری از تونل بزرگ کبیرکوه ایلام را به جنوب کشور متصل می‌کند.

کیانوش محمدنژاد در گفت‌و‌گو با آفتاب ایلام؛  اظهار داشت: افتتاح و بهره‌برداری از تونل بزرگ کبیرکوه ایلام را به جنوب کشور متصل می‌کند.

وی با اشاره به اتمام حفاری تونل بزرگ کبیرکوه گفت: برقراری ارتباط شهرستان‌های دره‌شهر، بدره به آبدانان و دهلران، اتصال استان ایلام به استان‌های جنوبی به ویژه استان خوزستان از طریق تونل کبیر کوه موجب رونق اقتصادی برای شهروندان شهرستان‌های در مسیر این تونل است.

فرماندار دره‌شهر در ادامه گفـت: حذف بیش از ۳۰۰ پیچ، ۲ گردنه مهم و حادثه‌ساز با بهره‌برداری از تونل کبیرکوه، تردد روان و بی‌خطر را در این مسیر ممکن می‌سازد.

وی در ادامه به‌کاهش مسافت تردد شهروندان آبدانانی به دره‌شهر و بلعکس اشاره و یادآور شد: حدفاصل ۳۵ کیلومتری آبدانان به دره‌شهر با بهره‌برداری از تونل کبیرکوه به ۲۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

محمدنژاد در ادامه افزود: در صورت تحقق گذرگاه مرزی چیلات، مسیر دره‌شهر به آبدانان با گذر از تونل کبیر کوه نزدیک‌ترین نقطه به استان خرم‌آباد دسترسی به آزادراه‌های کشور می‌شود.

فرماندار دره‌شهر افتتاح و زیر بار ترافیک رفتن تونل کبیرکوه را به سفر رئیس جمهور به ایلام منوط کرد و افزود: افتتاح و زیر بار ترافیک رفتن تونل کبیرکوه در سفر رئیس جمهور به ایلام انجام می‌شود.

انتهای پیام/ م