ایلام| فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است
ایلام| فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است

مدیرکل تعاون، کار ور‌فاه اجتماعی استان ایلام گفت: اعتیاد در جوامع کارگری توسعه یافته و یکی از معضلاتی است که فرآیند کار و تولید را با خطر مواجه می کند.

به گزارش آفتاب ایلام ؛ شکرالله شیرخانی عصر امروز  در نشست  پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری‌اظهار داشت:پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری‌باید به‌عنوان یک ضرورت، یک باور و یک باید برای همه مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی تلقی شود.

وی تاکید کرد: جامعه ای که باید محصول تلاش، کار و تولید باشد به دلیل عدم آگاهی از عواقب این رفتار با چنین آفتی مواجه است و باعث آسیب جدی به جوانان شده است.

شیرخانی تصریح کرد: با هم افزایی، تدبیر، اندیشه و تلاش باید این آسیب را کنترل کرد و با ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه پیشگیری از اعتیاد را بر درمان مقدم بداریم.

وی با بیان اینکه مقابله با مواد مخدر بر مبنای فعالیت‌های روزمره بی‌فایده است و باید در کنار اقدامات قهری، به پدیده‌ای فرهنگی و اجتماعی توجه کرد، گفت: هر چه حوزه ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ سازی مردم بیشتر سرمایه گذاری شود هزینه کمتری در حوزه مواد مخدر پرداخت خواهد شد در غیر این صورت کم اثرترین کار مقابله خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار ور‌فاه اجتماعی استان ایلام تاکید کرد: حل بحران اعتیاد نیازمند نهادینه سازی در کشور است و فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است.

وی بی اطلاعی خانواده ها از مضرات مواد مخدر را موجب رشد این پدیده شوم بین جوانان عنوان کرد و گفت: از سویی زنانه شدن موضوع اعتیاد زنگ خطری برای جامعه است و آمار متاهلان نیز در سطح کشور روبه افزایش است.

انتهای پیام/ ع