ایلام کم‌ترین آمار در شیوع مواد مخدر را دارد
ایلام کم‌ترین آمار در شیوع مواد مخدر را دارد

معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استاندارای ایلام گفت: ایلام کمترین آمار در شیوع مواد مخدر را دارد.

به گزارش آفتاب ایلام، محمد نوذری عصرامروز در همایش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در ایلام، اظهار کرد: استفاده دشمنان انقلاب اسلامی از مواد مخدر برای تسخیر فکر جوانان و تلاش در جهت اعتیاد جوانان به مواد افیونی نیازمند توجه خانواده‌ها به جوانان است تا در مقابل این حربه سربلند بیرون آیند.

وی، بابیان اینکه دشمنان اگر بخواهند روح جامعه و نشاط و پویایی جامعه و به‌ویژه در بین نسل جوان را بگیرند زمینه‌های گرایش جوانان به اعتیاد را در جامعه تسهیل می‌کنند، افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از مؤثرترین و پرتلاش‌ترین کشور در عرصه مبارزه با مواد مخدر در جهان است و در این راستا از همه توان استفاده می‌کند.

معاون امنیتی، اجتماعی و سیاسی استانداری ایلام، کاهش سن جوانان در اعتیاد به مواد مخدر را زنگ هشداری دانست که نیازمند اتخاذ تصمیمات راهگشا برای این معضل دانست و بیان داشت: کاهش سن جوانان در اعتیاد زنگ خطر برای نابودی نسل جوان است.

وی؛ آگاهی بخشی، فرهنگ‌سازی و عزم جدی خانواده‌ها برای مقابله با اعتیاد را لازم و اظهار داشت: اقدامات موثر در استان ایلام انجام و در حوزه‌های اقدام، پیشگیری و آموزش از استان‌های موفق بوده که رتبه ۲۶ کشور را از آن خود کرده است.

نوذری، نرخ شیوع اعتیاد در کشور ۵٫۷درصد  عنوان و افزود: این آمار در استان ایلام ۱٫۶درصد است و در این راستا سال گذشته ۱۷۰جلسه مبارزه با مواد مخدر با اولویت پیشگیری برگزارشده است.

وی حضورفعال، ۱۵۹ سازمان مردم‌نهاد در استان ایلام  در زمینه پیشگیری را عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان مردم‌نهاد در استان ایلام نقش مهمی در راستای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر دارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، در پایان با تأکید بر اینکه در مقابله با اعتیاد به مواد مخدر، خانواده و مادران بیشترین نقش را ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: موضوع مبارزه با مواد مخدر باید اجتماع‌محور باشد البته دولت زیرساخت‌ها و برنامه‌ها را فراهم می‌کند اما نقش اساسی را خانواده و تمام اقشار جامعه ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/ م