برآورد نیاز بازار، بالابردن کیفیت آموزش و دسترسی همگان به آموزش از اهداف اداره کل فنی و حرفه ای استان ایلام است
برآورد نیاز بازار، بالابردن کیفیت آموزش و دسترسی همگان به آموزش از اهداف اداره کل فنی و حرفه ای استان ایلام است

به گزارش آفتاب ایلام؛  احسان جمشیدزاده عصر امروز در نشستی خبری در محل اداره کل فنی و حرفه‌ای استان ایلام  اظهار داشت:  مهارت‌آموزی افراد جویای کار و همچنین شاغلان فاقد مهارت لازم از وظایف ادارات کل فنی و حرفه‌ای در کشور و به طبع در استان ایلام است و در برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای […]

به گزارش آفتاب ایلام؛  احسان جمشیدزاده عصر امروز در نشستی خبری در محل اداره کل فنی و حرفه‌ای استان ایلام  اظهار داشت:  مهارت‌آموزی افراد جویای کار و همچنین شاغلان فاقد مهارت لازم از وظایف ادارات کل فنی و حرفه‌ای در کشور و به طبع در استان ایلام است و در برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای نیاز بازار، کیفیت آموزش‌ها و دسترسی به آموزش برای همگان مورد تاکید است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان ایلام‌گفت: رسیدن به اهداف تدوین شده در برآورد نیاز بازار، بالابردن کیفیت آموزش و دسترسی همگان به آموزش که منجربه عدالت می‌شود اقدامات لازم و بایسته‌های عملیاتی کردن آن انجام و در قالب تفاهمنامه‌هایی با با دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اوقاف و امور خیریه و دیگر مجموعه‌ها منعقد کرده‌ایم تا در رسیدن به اهداف  تسریح شود.

جمشیدزاده، به دوره‌های آموزشی مهارت آموزی در ایلام گریزی زد و یادآورشد: دوره‌های آموزشی مهارت‌آموزی در شهرها، روستاها، زندان‌ها، پادگان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر مکان‌ها برگزار شده و به‌طور مثال در پادگان‌ها آموزش‌های ویژه سربازان را داریم تا پس از پایان خدمت وظیفه وارد بازار کار شود.

وی با اشاره به مشکل بیکاری در استان ایلام افزود: ۷۰ درصد آموزش‌های داده شده براساس نیاز بازار و ۳۰ در صد براساس نیاز فنی حرفه‌ای انجام می‌شود که سمت و سوی آموزش‌ها به سوی اشتغالزایی است.

جمشیدزاده، فعال بودن ۱۲۰ کارگاه آموزشی، ۱۰۷ کارگاه ثابت،۳۰ کارگاه سیار را از دیگر اقدامات اداره کل فنی و حرفه‌ای استان ایلام نام برد و گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارساعت آموزش در بخش خصوصی و۹۰۰ هزار ساعت در بخش دولتی و آموزش ۲۲۵ حرفه از اقدامات قابل بیان در کارگاه‌های آموزشی موجود در استان ایلام در بخش خصوصی و دولتی است.

وی به تلاش در جهت افزایش مراکز و کارگاه‌های جدید مهارت‌آموزی در استان ایلام گریزی زد و خاطرنشان کرد: استاندارد سازی آموزش، نتیجه بخش بودن و فیبک مثبت آموزش‌ها همواره مورد تاکید بوده و هست.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان ایلام‌، به برنامه‌های هفته مهارت‌آموزی در سال رونق تولید نگاهی داشت و افزود: این هفته که در آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی از ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد ماه ۹۸ با شعار نهضت مهارت‌افزایی در قالب ۳۷ عنوان برنامه برگزار می‌شود بر آن است تا با اجرای برنامه‌های متنوع محقق کننده شعار هر جوان یک مهارت را رونمایی  و عملیاتی کند.

جمشیدزاده گفت: برپایی نمایشگاه، اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، برگزاری تور مهارت ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه، برپایی نمایشگاه محصولات و دستاوردهای کارگاه‌های آموزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین کارکنان، دیدار با ائمه جمعه، سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه، تبلیغات محیطی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مهارتی در محل پارک‌ها یا مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، ارائه خدمات رایگان فنی و استقرار اکیپ‌های سیار خدمات خودرویی در ورودی و خروجی شهرها و معرفی نخبگان مهارتی را از جمله برنامه‌های این اداره کل به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت دانست.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان ایلام‌ در ادامه افزود: برای ارتباط نزدیک و بدون واسطه با مردم دو برنامه کافه مهارت در محل پارک‌ها و اماکن عمومی و میز خدمت در محل مصلای نماز جمعه تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م