تعاونی‌ها نقش مهمی در ارتقای رونق اقتصادی در ایلام دارند
تعاونی‌ها نقش مهمی در ارتقای رونق اقتصادی در ایلام دارند

مدیرکل تعاون، کار ور فاه استان ایلام گفت: تعاونی‌ها، نقش مهم در توسعه و اشتغالزایی و ارتقای رونق اقتصادی ایلام را برعهده دارند.

شکراله شیرخانی در گفت و‌گو با آفتاب ایلام، با اشاره به نقش تعاون در ایجاد اشتغال و توسعه و رونق اقتصادی اظهار داشت:  تعاونی‌ها، نقش مهم در توسعه و اشتغالزایی و ارتقای رونق اقتصادی ایلام را برعهده دارند.

وی افزود: تعاونی‌ها  با تکیه بر اصول کارمالکی نقش مهمی در فرایند رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال ارزان قیمت در قالب بنگاههای کوچک را عهده دار و در استان ایلام با وجود بیش از۳۱۴۹ شرکت و اتحادیه‌ی تعاونی،  این  مهم انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار ور فاه استان ایلام گفت: فراگیر بودن تعاونی‌ها در ۱۳ گرایش مختلف نشانه نگاه موثر تعاونی‌ها بر تمام خدمات مورد نظر بوده است.

وی افزود: تعاونی‌های استان ایلام، گرایش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات، فرش دستباف، اعتبار، مسکن، مرزنشینان، تأمین نیاز مصرف کنندگان، تأمین نیاز تولیدکنندگان، معدن، حمل و نقل، سهام عدالت و چندمنظوره را شامل است.

شیرخانی، اعضای تعاونی‌های استان ایلام را بالغ بر۳۲۸ هزار و ۶۹۲ نفر  عنوان و گفت:ا‌شتغال پیش‌بینی شده در قالب این شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی نزدیک به ۲۵ هزار و ۳۵۵ نفر است.

شیرخانی، فراگیر بودن خدمات تعاونی‌ها در استان ایلام را ذکر و خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی با ۱۰۶۴  تعاونی  ۳۴ درصد کل تعاونی‌ها، بخش خدمات با ۸۲۸ تعاونی ، ۲۶ درصد کل تعاونی‌ها، بخش صنعت با ۵۸۳ تعاونی با ۱۸ درصد کل تعاونی‌ها به ترتیب دارای فراوانی اول تا سوم و بخش معدن با ۷ تعاونی دارای کمترین فراوانی از مجموع شرکت‌های تعاونی ثبت شده در استان ایلام هستند.

مدیرکل تعاون، کار ور‌فاه استان ایلام  در ادامه افزود: با توجه به مشکلات جذب سرمایه گذاری در استان ایلام و عدم تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در ایلام، بهترین شیوه اشتغالزایی و  رونق تولید  استفاده از توان تعاونی‌ها است.

انتهای پیام/ ع