توجیه اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین شرط پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در ایلام است
توجیه اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین شرط پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در ایلام است

fه گزارش آفتاب ایلام، یارالله نصیری عصر امروز در نشست بررسی تسهیلات خود اشتغالی استان ایلام اظهار داشت:  توجیه فنی و اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین شرط پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در ایلام است. مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: طرح‌های اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات به این طرح‌ها در راستای جلوگیری از مهاجرت […]

fه گزارش آفتاب ایلام، یارالله نصیری عصر امروز در نشست بررسی تسهیلات خود اشتغالی استان ایلام اظهار داشت:  توجیه فنی و اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین شرط پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در ایلام است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: طرح‌های اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات به این طرح‌ها در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاها به شهرها و ایجاد اشتغال پایدار بوده و چنانچه پیشنهاد دهنده طرح توجیه فنی و اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین را نداشته باشد پرداخت تسهیلات به وی موجب هدر دادن اعتبارات و بی نتیجه بودن طرح است.

نصیری، نظارت از ایتدا تا انتها و بعد از بهره برداری راشرط تحقق هدفمند بودن تسهیلات پرداختی عنوان و گفت: دربررسی این سامان از ۴۸ طرح تسهیلات گرفته شده ۱۰ طرح آن از توجیه فنی و اقتصادی انحراف داشته است که این امر به هیچ وجه پذیرفته نیست.

وی؛ افزایش قیمت‌ها را از عوامل انحراف درطرح پیشنهادی توسط تسهیلات گیرندگان نام برد و خاطرنشان کرد: افزایش قیمت موجب شده است که تسهیل گیرنده نتواند طرح خود را اجرا و علاوه بر عدم اجرای طرح دچار ضرر و زیان شده و قادر به استفاده از تسهیلات و یا حمایت دیگر نیز نمی‌باشد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با اشاره به پرداخت‌یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی با اشتغال چهار هزار و ۵۰۰ نفر تصریح کرد: نظارت، حمایت و دقت در انتخاب و تصویب طرح‌ها راه ممکن برای ایجاد اشتغال و استفاده درست تسهیل گیرندگان از تسهیلات دریافتی و نتیجه گرفتن از تسهیلات خواهد بود.

نصیری، با عنوان اینکه شرط تحقق رونق اقتصادی و تولید و اشتغال پایدار نظارت بر تسهیلات واگذاری است افزود:  توجیه فنی و اقتصادی طرح و اهلیت کارآفرین شرط پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در ایلام است تا بتوان به اهداف تسهیلات اشتغالزایی رسید.

انتهای پیام/ م