زائران در جاده‌های ایلام با احتیاط رانندگی کنند
زائران در جاده‌های ایلام با احتیاط رانندگی کنند

فرمانده انتظامی استان ایلام ، خطای انسانی را عامل تصادفات جاده‌ای در ایلام عنوان کرد و گفت: زائران در جاده‌های ایلام با احتیاط رانندگی کنند.

به گزارش آفتاب ایلام؛ سردار نورعلی یاری عصر امروز در بررسی آخرین وضعیت جاده‌های ایلام اظهار داشت: تحلیل آماری تصادفات حادث شده از ابتدای محرم تا کنون در ایلام  نشان از آن دارد که ۶۵ درصد علل تصادفات حادث شده خطای انسانی بوده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: هرچند راه، وسیله نقلیه و انسان سه عامل تصادفات هستند اما خطای انسانی بیشترین سهم را در جاده‌های ایلام از آن خود کرده است و کاهش این سهم نیازمند احتیاط در رانندگی و توجه به علائم بازدارنده و هشدار دهنده و راهنمای موجود در سطح جاده‌ها است.

یاری به زائران تردد کننده در جاده‌های ایلام توصیه کرد: با توجه به حجم تردد، کوهستانی بودن محورها و عدم آشنایی تردد کنندگان با شرایط فیزیکی جاده‌ها احتیاط را شرط نخست سفر خود قرار دهند و از سبقت، سرعت غیرمجاز به جد پرهیز کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام تقویت و استقرار عوامل پلیس در جاده‌های ایلام را به جهت نظارت بیشتر بر تردد این ایام اشاره و خاطر نشان کرد: بیش از ۳۰ تیم پلیس امر نظارت برجاده‌های ایلام را عهده دار بوده که امیدواریم حضور پلیس و همکاری مردم موجب کاهش آمار تصادفات جاده‌ای در این ایام و سایر ایام سال شود.

انتهای پیام/ م