عطر حماسه در جمعه داغ ایلام پیچید + عکس
عطر حماسه در جمعه داغ ایلام پیچید + عکس

در مراسم تشییع پیکرهای ۸ شهید دوران دفاع مقدس در ایلام بار ردیگر عطر و بوی حماسه و ایثار و شهادت در جمعه داغ ایلام پیچید.

به گزارش آفتاب ایلام؛‌عصر امروز فرودگاه شهدای ایلام، مُزین به عطر و بوی حماسه در  جمعه داغ  ایلام شد، عطری و بوی حماسه‌ای از کربلای پنج و رمضان و والفجر، از سومار و دشت آزادگان و شلمچه و فکه؛ گمنام و بی ریا آمده‌اند تا قاصدان خنکای بهشت  در تابستان گرم ایلام باشند.

آشفتگان معرکه فنا، به قصد آشفته کردن خواب ما قدم به شهر گذاشته‌اند. اگر غسل و کفن نمی‌خواهند، عجیب نیست، حتی تشییع هم نمی‌خواستند که تاکنون زیر خاک‌ها آرمیده بودند! این تشییع، تشییع مردگی ماست؛ ما خود زنده پنداران دیار عسرت! آری این تشییع خود ماست، تا مردار را در آئینه «احیا عند رب» ببینیم و مرگ خویش را باور کنیم؛ «کجا شهید بمیرد که ما کفن بکنیم؟ / من و توایم که تشییع خویشتن بکنیم»

جمعه گرم تیرماهی ایلام  غرق نوحه و ندبه است، برای شهیدانی که زنده‌تر از همیشه خنکای نسیم حیات را به سوی ما آورده‌اند. از آغازین ساعات روز گرمای هوا حضورش را تثبیت کرده، خلاصه که محفل گرمی است، مردم هستند و شهدا، همه به خاطر آرمانهای چندین و چند ساله مشترکشان گرد جمع شده‌اند و دست‌ها و سینه‌ها و دل‌ها در کار است، در کار شهیدان.

عصر جمعه ایلام، با همه روزها فرق داشت، دود اسفند پدران و مادرانی است که استقبال و بدرقه توأمان فرزندانشان آمده‌اند؛ دود اسفند دل‌های سوخته، دود آه‌های تاکنون برنیامده، دود آتش حسرت‌های همرزمان و جهادگرانی که خود را از غافله جامانده می‌بینند.

با هم تصاویری از این حضور را ببینیم.

انتهای پیام/ م