مرکز آنژیوگرافی قلب در ایلام راه‌اندازی می‌شود
مرکز آنژیوگرافی قلب در ایلام راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: استان ایلام تنها استان کشور است که مرکز استان آن فاقد بخش آنژیوگرافی قلب است و در تلاش هستیم، مرکز آنژیوگرافی قلب ایلام را فعال کنیم.

محمد کریمیان در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام  اظهار داشت: استان ایلام تنها استان کشور است که مرکز استان آن فاقد بخش آنژیوگرافی قلب است و در تلاش هستیم، مرکز آنژیوگرافی قلب ایلام را فعال کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: نبود بخش آنژیوگرافی قلب در مرکز استان ایلام موجب آن شده است که بیماران قلبی برای انجام یک آنژیو تشخیصی راهی استان‌های همجوار شوند.

وی، به مشکلات نبود بخش آنژیوگرافی قلب در استان ایلام اشاره کرد و گفت: ائتلاف وقت، ایجاد هزینه، آوارگی بیماران و همراهان بیمار در استان‌های همجوار و اعزام به مرکز کشور(تهران) از جمله فشارهای اقتصادی و روحی به بیماران و خانواده بیمار در استان ایلام را در پی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری که فرمودند؛« کاری کنید که بیمار به جزء رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشد» تلاش دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بر آن است که بخش آنژیوگرافی قلب را در بیمارستا‌های ایلام به زودی به فرجام برساند.

وی گفت: برای فعال کردن بخش آنژیوگرافی قلب در استان ایلام(مرکز استان) اقدامات خوبی از جمله مکان، تجهیزات و تکمیل زیر ساخت‌های آن انجام و در حال تست و راه‌اندازی هستیم و به شهروندان ایلامی این نوید را میدهم که بزودی مرکز آنژیوگرافی قلب در ایلام راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/ م