معارضین محلی ‌در راه سرمایه‌گذاران مانع ایجاد می‌کنند
معارضین محلی ‌در راه سرمایه‌گذاران مانع ایجاد می‌کنند

معاون اقتصادی استانداری ایلام با انتقاد از معارضین محلی که در راه سرمایه‌گذاران مانع ایجاد می‌کنند، گفت؛ یکی از موانع بزرگ سرمایه‌گذاری در استان وجود همین معارضین محلی است.

آفتاب ایلام، حیدر نعمتی، عصر امروز در نشست شورای ادرای شهرستان ملکشاهی اظهار داشت: افق  روشن برای توسعه کشور است و فرصت مناسبی برای تشریح عملکرد یکساله ی دولتمردان است تا مردم را در جریان خدمات قرار بگیرند .

وی به تلاش استان ایلام در احراز رتبه‌های اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال اشاره و یادآورد: سال گذشته استان ایلام رتبه‌ی برتر کشوری در بحث برگزاری و تعداد جلسات اقتصاد مقاومتی‌، کارگروه اشتغال به صورت هفتگی را کسب کرد که نتیجه ی این جلسات در بحث حوزه ی تولید و  تثبیت اشتغال احیای ۱۷۳ واحد با اشتغالی بالغ بر ۲هزار نفر بوده است.

وی افزود: در زمینه‌ی جذب و پرداخت تسهیلات روستایی با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های که در استان وجود دارد جزو پنج استان برتر کشور هستیم.

معاون اقتصادی استانداری ایلام در ادامه یادآورشد: در بحث سیل اخیر اقدامات خوبی در پیشگیری و پرداخت خسارات بعد سیل صورت گرفت؛ در بخش کشاورزی  ۳۸ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به ۱۱ هزار و ۲۰۷ نفر در سطح استان پرداخت شده است، و مبلغ ۶ میلیارد تومان تسهیلات به یکهزار و ۵۶۴ نفر تعلق گرفته است و مابقی در دست اقدام و پیگیری است.

نعمتی به تشکیل شورای مشورتی استان اشاره و تصریح کرد: تشکیل شورای مشورتی یک کار شاخص در استان بود که تصمیمات خوبی در راستای پروژه های عمرانی و اقتصادی اتخاذ شد و خروجی آن شوراهای مشورتی سفر تیم اقتصادی به استان بود که در جریان آن سفر مصوبات مهمی با شرکت های ایدرو ایمیدرو صورت گرفت  که در پیگیری ها صورت گرفته در مرکز منجر به تفاهم نامه های بسیار خوبی شد .

وی در ادامه با انتقاد از معارضین محلی که در راه سرمایه‌گذاران مانع ایجاد می‌کنند، گفت: یکی از موانع بزرگ سرمایه گذاری در استان وجود همین معارضین محلی است.

انتهای پیام/م