نظارت دقیق ‌بر نرخ جابه‌جایی مسافر در ایام اربعین ۹۸ انجام می‌شود
نظارت دقیق ‌بر نرخ جابه‌جایی مسافر در ایام اربعین ۹۸ انجام می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: نظارت دقیق بر نرخ جابه‌جایی مسافر در ایام اربعین ۹۸ انجام می‌شود.

نورالله دلخواه در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی شده حوزه حمل و نقل در ایام اربعین اظهار داشت: گشت بازرسی با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط جهت بازدید از پایانه‌های مسافربری استان تشکیل شده و همه ارگان‌های خدمات‌رسانی جاده‌ای در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران و تکریم آن‌ها آمادگی دارند.

وی عنوان کرد: شیفت‌بندی اعضا و همکاران ستادی و شهرستانی در طول ایام اربعین، هماهنگی جهت ممنوعیت و محدودیت تردد ناوگان سنگین و حامل مواد خطرناک در طول اجرای طرح در سطح محورهای مواصلاتی ایلام و هماهنگی با سازمان متبوع در مورد تأمین ناوگان مورد نیاز طرح از جمله اقدامات انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: بازدید از مجتمع‌های خدماتی رفاهی، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های طول مسیر و تجهیز و آماده به‌کار کردن آن‌ها قبل از آغاز سفر‌های اربعین، پیگیری تأمین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل زائران و پیش‌بینی اتخاذ تصمیمات تشویقی مانند توزیع لاستیک و روغن ناوگان فعال در امر جابه‌جایی زائران نیز انجام شده است.

دلخواه افزود: برای کشیک شبانه‌روزی و استقرار همکاران در پایانه‌های استان و بازدید مستمر از محورهای مواصلاتی و مراکز خدمات‌رسان در سطح استان برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به نظارت بر عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری در زمینه رعایت قوانین حمل و نقلی گفت: بر آماده به‌کار بودن دفاتر شرکت‌های مستقر در پایانه مرزی مهران به صورت ۲۴ ساعته جهت ارائه خدمات و در صورت لزوم اسکان مسافران و زائران در طول اجرای طرح تأکید شده است.

انتهای پیام/م