نظام مهندسی نقش به‌سزایی در توسعه شهری ایلام دارد
نظام مهندسی نقش به‌سزایی در توسعه شهری ایلام دارد

سازمان نظام مهندسی نقش بسزایی در زیباسازی و توسعه شهری ایلام دارد.

به گزارش آفتاب ایلام ، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، نقش این سازمان را در زیباسازی شهری مهم خواند و  اظهار داشت: هیئت مدیره جدید درجهت رفع مشکلات مردم گام بردارد.

وی در خصوص فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان در عراق نیز بیان داشت: در دیدارهای دوجانبه با استاندار واسط عراق در خصوص فعالیت دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در استان واسط عراق تفاهم نامه های انجام شده و همچنین برای استفاده از ظرفیت های استان در بحث ساخت و ساز و عمران این استان نیز مذاکرات و توافقاتی نیز صورت گرفته و دوستان باید در این زمینه فعال شوند.

وی در ادامه نقش وحدت را در ایجاد هم افزایی مهم خواند وآ ن را زمینه ساز رفع مشکلات و ایجاد توسعه عنوان کرد و گفت: علی رغم اینکه امروز مشکلاتی بر سر راه سرمایه گذاری در استان وجود دارد اما تلاش های صورت گرفته منتج به نتایج خوبی شده است.

وی اولین مشکل را عدم همراهی با سرمایه‌گذاری در استان عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال در واگذاری زمین‌ها با دید بسته اقدام می‌کنیم و این موضوع سرمایه گذاران را از استان فراری می دهد.

استاندار ایلام در ادامه به تلاش‌های انجام گرفته در راستای جذب سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: رایزنی‌های فراوانی برای جذب سرمایه‌گذاری در استان انجام شده است که در این راستا می توان به سفر هیئت بلند پایه اقتصادی کشور به استان اشاره کرد.

وی افزود: کارخانه pp با اعتبار ۱۲۰۰میلیارد تومان، طرح تقویت خطوط انتقال گاز با اعتبار ۱۳۰میلیون یورو، لرزه نگاری میادن گازی در بیجار و ایوان با اعتبار ۶۰۰میلیارد تومان ، لرزه نگاری و اکتشاف، بهره برداری از میادین نفتی آبدانان با اعتبار ۱۲۰۰میلیارد تومان و اختصاص یک میلیارد دلار به پروژه آبان و پایدار از آن جمله هستند‌.

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر انتقاد منصفانه از طرف رسانه ها خاطر نشان کرد: بطور کلی در رسانه ها و فضای مجازی سه نوع انتقاد وجود دارد که یا درست است که باید اصلاح شود یا قسمتی از آن درست و قسمت دیگر غلط است که این نیز مغرضانه نبوده و می بایست پاسخ داده شود و انتقادهایی نیز نادرست و مغرضانه بوده که نباید به آنها پاسخ داده شود چرا که وقت و توان کار را خواهد گرفت.

انتهای پیام/ م