هفدهم و هجدهم تیرماه انجام می‌شود؛ برگزاری نخستین کنگره سراسری شعر کُردی «هانا» در ایلام
هفدهم و هجدهم تیرماه انجام می‌شود؛ برگزاری نخستین کنگره سراسری شعر کُردی «هانا» در ایلام

سرویس ایلام - مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام از برگزاری نخستین کنگره سراسری شعر کردی جنوبی «هانا» در ایلام در روزهای 17 و 18 تیر، خبر داد.

به گزارش آفتاب ایلام ، فرهاد شاهمرادیان  صبح امروز در جمع رسانه‌ها اظهار داشت:  نخستین کنگره سراسری شعر کردی جنوبی «هانا» با حضور ۳۲ شاعر صاحب عنوان و دارای تالیف در دو نوبت عصر در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۷ و ۱۸ تیر برگزار خواهد شد و این عزیزان آخرین سروده‌های خود را قرائت خواهند کرد.

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام اعلام کرد: این نخستین کنگره‌ای است که معطوف به ادبیات، شعر و موسیقی کردی و به‌طور کامل بومی است و خوشحالیم که حوزه هنری ایلام توانست به مطالبه‌ی علاقمندان به این حوزه پاسخ دهد.

شاهمرادیان از اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی کردی «رازان» در طول این دو روز خبر داد و گفت: مجری این برنامه ادبی دکتر «حبیب‌الله بخشوده» خواهد بود.
وی با بیان اینکه در روز اول برگزاری این کنگره بعد از اجرای مراسم دورهمی بزرگ شاعران شرکت‌کننده برگزار خواهد شد، توضیح داد: در این دورهمی شاعران جوان شعرخوانی خواهند داشت و این اشعار توسط پیشکسوتان نقد و بررسی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری ایلام در پاسداشت شعر و ادب کردی، گفت: هر هفته کارگاه شعر کردی در حوزه هنری برگزار می‌شود و کتاب‌های خوبی هم در زمینه شعر و ادبیات کردی به چاپ رسیده که این فعالیت‌ها پشتوانه‌ی بسیار خوبی برای برگزاری چنین کنگره‌ای است.

به  آفتاب ایلام، این کنگره در روزهای اعلام شده ساعت ۱۷ و در مجتمع فرهنگی هنری، ارشاد ایلام برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/