ویژه برنامه‌های دهه کرامت در تمام بقعه‌های متبرکه استان ایلام برگزار می‌شود
ویژه برنامه‌های دهه کرامت در تمام بقعه‌های متبرکه استان ایلام برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: ویژه برنامه‌های دهه کرامت از شب ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) درتمام بقعه‌های متبرکه استان ایلام آغاز می‌شود و تا شام میلاد فرخنده امام رضا(ع) ادامه می‌یابد.

گزارش آفتاب ایلام ، حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی  عصر امروز در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در ایام فرخنده دهه کرامت اظهار داشت:  ویژه برنامه‌های دهه کرامت از شب ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) درتمام بقعه‌های متبرکه استان ایلام آغاز می‌شود و تا شام میلاد فرخنده امام رضا(ع) ادامه می‌یابد.

وی افزود: جشن‌های دهه کرامت در حرم مطهر امامزاده سید حسن (ع) شهرستان مهران و امامزاده سید محمد عابد (ع) گنبد پیرمحمد شهرستان ملکشاهی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام،  بابیان اینکه این جشن‌ها به ترتیب در روزهای جمعه ۲۱ و یکشنبه ۲۳ تیرماه درصحنه‌ای مطهر امامزاده سید حسن (ع) و امامزاده سید محمد عابد (ع) برگزار می‌شود، تصریح کرد: این جشن‌های با حضور خدام حرم مطهر رضوی و اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه پرچم متبرک حرم رضوی نیز در این مراسم به اهتزاز درخواهد آمد، یادآور شد: مولودی‌خوانی، قرائت زیارت خاصه امام رضا (ع)، سخنرانی، توزیع اقلام متبرک حرم رضوی در بین شرکت‌کنندگان در مراسم، اجرای برنامه شاد و فرهنگی ازجمله برنامه‌های این مراسمات خواهد بود.

عزیزی، با دعوت از اقشار مختلف مردم برای شرکت در این مراسمات، اظهار کرد: همچنین جشن‌های میلاد حضرت امام رضا (ع) در سایر بقاع متبرک و شاخص استان ازجمله امامزاده علی صالح (ع)، امامزاده سید صلاح‌الدین محمد آبدانان و امامزاده سید سیف‌الدین(ع) شهرستان دره شهر و همچنین مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهر ایلام برگزار خواهد شد.

وی، یادآور شد: امامزاده سید محمد عابد (ع) بر طبق شجره‌نامه از فرزندان موسی بن جعفر (ع) و برادر امام رضا (ع) است که در دوران اختناق حکومت متوکل وارد ایران شده و در منطقه فعلی ساکن شده و در همین منطقه به خاک سپرده‌شده که مردم منطقه و استان اعتقاد خاصی به این امامزاده شریف دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، تصریح کرد: بر طبق سنگ‌نوشته موجود در بقعه، نسب امامزاده سید حسن (ع) نیز به امام موسی کاظم (ع) می‌رسد و ایشان فرزند بلافصل آن حضرت بوده و برادر حضرت امام رضا (ع) است که در بقعه متبرکه ایشان در ۳ کیلومترى جاده مهران به دهلران قرار دارد و در طول سال پذیرای علاقه‌مندان و عاشقان اهل‌بیت (ع) است.

وی، در پایان بابیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت در بقاع متبرکه استان فراهم‌شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمات و جشن‌های دهه کرامت با محوریت ترویج سیره ائمه اطهار (ع) به‌ویژه حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) نقش مهمی در ترویج فرهنگ رضوی دارد.

انتهای پیام/م