۱۰۰ روستای ایلام از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند
۱۰۰ روستای ایلام از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: در سفر رئیس جمهور به ایلام، ۱۰۰ روستای ایلام از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش آفتاب ایلام؛ عباس بیرامی عصر امروز در ارتباط با افزایش دسترسی مردم ایلام به اینترنت پرسرعت اظهار داشت:  در سفر رئیس جمهور به ایلام، ۱۰۰ روستای ایلام از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه امسال روستاهای تجهیز به اینترنت پرسرعت  به ۲۲۶ روستا افزایش  می‌یابد و همزمان با سفر دکتر روحانی به ایلام  ۲۷دستگاه خودپرداز در مناطق محروم  با اعتبار ۳میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان افتتاح می‌شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه از توسعه ۵۰۰کیلومتر فیبر نوری خبر داد و گفت: در این راستا ۱۲۷سایت تلفن همراه و  ۲۰ روستای محروم از تلفن خانگی بهره مند می‌شوند که ۸روستا به صورت تک ارتباطی خواهد بود.

وی از دیگر پروژه های قابل افتتاح در سفر رییس جمهور به ایلام  را کابل نوری و فیبر خانگی، مرکز خدمات مخابراتی و توسه پهنای باند دیتای استان دانست.

وی تصریح کرد: اعتبار  افتتاح این پروژه  ۱۹۷ میلیارد تومان است و این بهره‌برداری ها موجب توسعه شبکه ارتباطی استان می‌شود.

بیرامی یاداور شد: بازسازی  شبکه ارتباطی استان که  بر اثر سیل اخیر  دچار مشکل شده بود از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و واحدهای تابعه آغاز شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  خاطرنشان کرد: مناطق خسارت دیده ملکشاهی، میمه و پهله  از طریق سیستم رادیویی و مابقی از طریق فیبر نوری بازسازی خواهند شد.

انتهای پیام/م