‍ مدیریت درمان استان ایلام : انجام سه هزار عمل جراحی در دی کلینیک تامین اجتماعی
‍ مدیریت درمان استان ایلام : انجام سه هزار عمل جراحی در دی کلینیک تامین اجتماعی

  کریم لاله ماژین در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: تامین درمان در۲ بخش درمان (مستقیم و غیر مستقیم )به بیمه شدگان خدمت میکند.که در بخش درمان مستقیم(مراکز ملکی) در سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر مراجعه کننده به این مراکز درمانی بوده است. و از این مراجعات ۸۰ درصد […]

 

کریم لاله ماژین در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: تامین درمان در۲ بخش درمان (مستقیم و غیر مستقیم )به بیمه شدگان خدمت میکند.که در بخش درمان مستقیم(مراکز ملکی) در سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر مراجعه کننده به این مراکز درمانی بوده است. و از این مراجعات ۸۰ درصد پزشک عمومی ، ۱۲ درصد دندانپزشکی و ۸ درصد مراجعه به پزشک متخصص بوده است.

وی افزود؛ در بخش درمان غیرمستقیم ۳ هزار عمل های جراحی و بستری در سال گذشته صورت گرفته و از این تعداد ۱۱۸۹ نفر روزانه بستری و بقیه سرپایی پذیرش شده اند.

وی خاطرنشان کرد: بخش سرپایی و بستری مراکز درمانی در ۳ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۵ درصدی در بخش جراحی سرپایی و رشد ۱۱ درصدی در بستری مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: در بحث تولید نسخ الکترونیک که استان ایلام در این زمینه پیشرو بوده و بستر حذف دفترچه ها نیز در داروخانه ها ،مطب و پاراکلینیک ها و مراکز خصوصی(طرف قرارداد) آماده شده است، متاسفانه با وجود مشکلات اینترنت و دیتا در شهرستان ها و عدم همکاری برخی پزشکان به طور کامل عملیاتی نشده است و امیدواریم تا پایان سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی این امر مهم اجرایی شود.

در سال ۹۷ هزینه درمان مستقیم ۲۶ میلیون و پاصد تومان بوده است که رشد ۱۱ درصدی داشته است.
و در بخش درمان غیر مستقیم در سال گذشته ۸۶ میلیارد و پانصدمیلیون تومان بوده با رشد ۹ درصد مواجه شده است .

لاله ماژین گفت؛ با تلاش همکاران درمان که در سال ۹۷صورت گرفت بخش بستری از دی کلینیک جدا نشد و این مرکز ابقا شد که همین امر منجر شد دی کلینیک استان در طرح ارتقا هتلینگ بیمارستان های سازمان قرار گرفته است.
توسعه ی فضای فیزیکی ساختمان و بخش اتاق عمل در اولویت این برنامه قرار دارد.

وی با اشاره به تعین سقف بیمه اظهار داشت: هدف از تعین سقف کنترل هزینه درمان است،وی استفاده غیر از دفترچه های تامین اجتماعی توسط برخی افراد را موجب بالابردن هزینه درمان دانست و افزود: سقف تعین شده برای آزمایشگاه ها بوده و در مراکز درمانی تامین اجتماعی سقفی تعین نشده است.

وی گریزی به دی کلینیک مهران داشت که در ابتدای سال ۹۷ کلنگ زنی شده است که با مشکلاتی در شهرستان روبرو شد، با پیگیری رسانه ها و ورود دادستان امسال عملیات اجرایی آن آغاز شد، گود برداری آن انجام شده و پی ریزی آن نیز در حال اجراست . همچنین پروژه درمانگاه دره شهر در حال انتقال سند بنام سازمان تامین اجتماعی هستیم .

در حوزه ی اربعین سال قبل نیز بیش از ۲۷ هزار خدمت به زائرین در زمینه های دندانپزشکی،فیزیوتراپی،…. با کمک سایر مدیریت های درمان سازمان تامین اجتماعی ارائه داده ایم

انتهای پیام/