آفتاب ایلام

نگاهی به چشم‌انداز تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

به‌دنبال شکست آمریکا در همراه‌کردن اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد درزمینه فعال‌سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن همه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، دونالد ترامپ،طی بیانیه‌ای اعلام کرد که درراستای محدودکردن برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و سلاح‌های متعارف ایران، فرمان اعمال تحریم‌های جدیدی را علیه ۲۷شخص حقیقی و حقوقی صادر کرده است.
1399/7/2 17:43:32
بین الملل

پشت پرده ماشه آمریکایی

حدود یک ماه پیش، وقتی آمریکا درخواست فعال سازی مکانیسم ماشه را به شورای امنیت سازمان ملل تحویل داد و سپس با مخالفت اروپایی مواجه شد، به شدت از اروپا انتقاد کرد و نماینده آمریکا در سازمان ملل حتی اروپا را به همدستی با ایران متهم کرد. اما این بار آمریکا کاملا سکوت کرد. این سکوت می‌تواند نشانه هماهنگی میان دو طرف باشد، خصوصا که چند روز قبل از اعلام بازگشت تحریم‌های بین المللی، وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا درباره ایران رایزنی کردند.
1399/6/31 13:27:44
بین الملل

پمپئو: هفته آینده مکانیسم ماشه فعال می‌شود

وزیر خارجه آمریکا با تأکید بر تلاش واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و استناد به «مکانیسم ماشه» گفت: «کشور‌های اروپایی نیز می‌دانند که (لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران) ایده بدی است. اطمینان دارم که ایالات متحده ظرف یک هفته موفق خواهد شد و مکانیسم ماشه فعال می‌شود».
1399/6/25 20:18:46
بین الملل

افشاگری بی‌سابقه درباره شبکه فساد ترامپ و همسرش ملانیا

یک پژوهشگر آمریکایی با انتشار گزارشی، جزئیاتی از یک شبکه گسترده فساد و فحشا با مدیریت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و همسرش را فاش کرده است. این افشاگری در شرایطی رسانه‌ای شده که با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا، افکار عمومی جهان هر روز شاهد مسائل جدید درباره دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه هستند.
1399/6/18 18:37:13
بین الملل

ماجرای بدهی انگلیس به ایران و پشت پرده فضاسازی رسانه‌ای درباره آن

«با توجه به اینکه انگلیس به تعهداتش در واگذاری تانک‌ها عمل نکرد ایران خواستار دریافت پول و سود پولش بود که در ازای این تانک‌ها پرداخت کرده بود. برای تعیین میزان طلبکاری ایران وارد مذاکره شد، ایران مبلغی را طلب کرد که البته انگلیس زیر بار نرفت و کار به دادگاه کشیده شد و بعد از گدشت سال‌ها دادگاه رقم ۴۰۰ میلیون پوند را تائید کرده است.»
1399/6/16 18:07:37
بین الملل

بازدید پیش‌بینی مرگ بایدن تا قبل از مراسم تحلیف

یک سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا پیش بینی کرده که جون بایدن، نامزد دموکرات آمریکا احتمال دارد تا مراسم تحلیف دیگر زنده نباشد
1399/6/5 22:20:22
بین الملل

«جو بایدن» رسماً نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا شد

در نشست کنوانسیون ملی حزب دموکرات، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا رسماً به عنوان رقیب «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌روی این کشور معرفی شد.
1399/5/30 15:29:54
بین الملل

ترامپ مدعی شد: ایران مشتاق توافق است

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر وعده توافق قریب الوقوع با ایران را پس از پیروزی خود تکرار کرد.
1399/5/30 15:27:59
بین الملل

ترامپ، ایران را تهدید کرد

دونالد ترامپ مدعی شد:آمریکا قصد دارد هفته آینده بند ماشه را علیه ایران فعال کند.
1399/5/27 11:26:46
بین الملل

امارات: روابط ما با اسرائیل به ایران ربطی ندارد

مشاور وزیر امور خارجه امارات متحده عربی با دفاع از اقدام این کشور در توافق با اسراییل واکنش مقام‌های ایران به این اقدام را مورد حمله قرار داد و گفت: عادی‌سازی روابط با اسرائیل به ایران مربوط نمی‌شود.
1399/5/25 20:59:11
بین الملل

اعلام عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل

رژیم صهیونیستی و امارات با وساطت آمریکا به توافقی بر سر عادی‌سازی کامل روابط دست پیدا کرده‌اند.
1399/5/24 12:55:52
بین الملل

رای سیاه پوستان و زنان به سبد دموکرات‌ها ریخته می‌شود؟/ نگاهی بر مواضع «کاملا هریس» درباره ایران و عربستان

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحولات جدیدی در عرصه رقابت های انتخاباتی این کشور در جریان است. جو بایدن نامزد دموکرات ها، یک زن سیاه پوست را به عنوان معاون اولی خود انتخاب کرد تا به گفته تحلیلگران آرا جامعه سیاه پوست و زنان را به سبد رای خود سوق دهد. در این گزارش همچنین نگاهی داریم به مواضع هریس درباره ایران، عربستان، سوریه و اسرائیل.
1399/5/23 14:27:58
بین الملل

واکنش سازمان جهانی بهداشت به واکسن کرونای روسی

مقامات سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده‌اند که این سازمان مشتاقانه منتظر است تا جزئیات آزمایشات واکسن تازه ثبت شده روسیه علیه کووید-۱۹ موسوم به Sputnik V را بررسی کرده و به همین منظور با مقامات روسی ارتباط برقرار می‌کند.
1399/5/22 16:48:55
بین الملل

آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد

وزیر امور خارجه با بیان اینکه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رای نخواهد آورد، ‌تاکید کرد: از نظر حقوقی آمریکا هیچ جایگاهی برای استفاده از اسنپ بک (مکانسیم ماشه) ندارد. سه متحد اروپایی آمریکا هم در جلسه قبلی شورای امنیت سازمان ملل صریحا اعلام کردند که آمریکا نمی‌تواند از این مکانیسم استفاده کند.
1399/5/22 16:08:11
بین الملل