آفتاب ایلام

270 باشگاه ورزشی استان ایلام تسهیلات کرونایی دریافت می‌کنند

270 باشگاه ورزشی استان ایلام تسهیلات کرونایی دریافت می‌کنند

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: ۳۶۰ باشگاه ورزشی ایلام تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲۴ ماهه درخصوص کرونا دریافت می‌کنند.

مظفر علی‌شائی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام از تأثیرات کرونا ویروس بر باشگاه‌داران ایلامی سخن و اظهار داشت: 360 باشگاه ورزشی ایلام برای حفظ شرایط اقتصادی خود نیازمند استفاده از تسهیلات کسب‌وکارهای خسارت‌دیده ناشی از کرونا هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: نظر به اینکه طبق مصوبه هیئت دولت ارائه تسهیلات به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا مستلزم دارا بودن کد کارگاهی بیمه بوده و باشگاه‌های ایلام از این شرایط برخوردار نبوده، این امر مورد پیگیری اداره متبوعه و وزارت ورزش و جوانان قرارگرفته و 360 باشگاه ایلام از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه در کشور مربی‌گری به‌عنوان یک شغل تعریف‌نشده و کد کارگاهی ندارد، متأسفانه تنها 13 باشگاه استان این شرایط دارا هستند که در سامانه ورزش جوانان جهت اعطای تسهیلات ثبت‌نام کرده و از طرق اداره کار و رفاه اجتماعی به بانک معرفی می‌شوند.

علی‌شائی درباره تکلیف اعطای وام به باشگاه‌هایی که لیست بیمه ندارند افزود: 360 باشگاه‌ استان فاقد کد کارگاهی و در چنین شرایطی قرار دارندکه خوشبختانه با پیگیری‌های ورزش و جوانان و همکاری اداره تعاون، در هیئت دولت مصوب شد باشگاه‌های فاقد کد کارگاهی در سامانه ورزش و جوانان ثبت‌نام کنند و با تضمین وزارت ورزش مبنی بر اینکه این افراد در زمینهٔ باشگاه‌داری فعالیت دارند تسهیلاتی با مبلغ 12 میلیون تومان و بازپرداخت 24 ماهه اعطا شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان عنوان کرد: 270 مورد از باشگاه‌های فاقد کد کارگاهی در سامانه وزارت ورزش ثبت‌نام کرده ، که بیش از 750 نفر مربی و مؤسس باشگاه‌های استان هستند که بعد از پالایش از طریق وزارت ورزش به وزارت کار جهت ارائه تسهیلات معرفی می‌شوند.


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450