آفتاب ایلام

سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان ایلام نگران‌کننده است

سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان ایلام نگران‌کننده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اعلام استمرار وضعیت قرمز در این استان از افزایش مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی کرد.

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، اظهار داشت: بررسی آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان ایلام، وضعیت نگران‌کننده را پیش‌روی سیاستگذاران مبارزه استانی با این ویروس منحوس قرار داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با نگاهی به آمارها، وضعیت استان ایلام همچنان قرمز است.

وی افزود: آمار مبتلایان به کروناویروس نگرانی‌های جدی به‌وجود آورده که می‌طلبد مردم با رعایت بهداشت عمومی و فردی به متولیان بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا کمک کنند.

کریمیان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را از راه‌های مؤثر در مبارزه با شیوع کرونا در استان عنوان کرد و گفت: باور به خطرات جدی کرونا ویروس در بین مردم می‌تواند در قطع زنجیره این بیماری موثر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: بسیاری از مردم هنوز به این باور نرسیده‌اند که کروناویروس کُشنده و زمین‌گیرکننده بسیاری از مردم شده است و به همین روی آن را جدی نمی‌گیرند و این عدم جدیت در رعایت توصیه‌ها موجب افزایش آمار مبتلایان، پرشدن تخت‌های بیمارستانی و مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا ویروس در استان ایلام شده است.

کریمیان ادامه محدودیت‌ها در استان ایلام را که وارد چهارمین هفته خود می‌شود را منوط به اتخاذ تصمیم ستاد مدیریت کرونا در استان دانست و خاطرنشان کرد: وضعیت موجود استان ادامه محدودیت‌ها را طلب می‌کند اما تصمیم نهایی در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا است که عصر امروز شنبه برگزار می‌شود.

 


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450