آفتاب ایلام

آغاز رزمایش سایبری بیمه سلامت در  ایلام

آغاز رزمایش سایبری بیمه سلامت در ایلام

رزمایش سایبری بیمه سلامت در استان ایلام به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

نورالدین رحیمی در گفت‌ وگو با آفتاب ایلام  ‌اظهار داشت: رزمایش سایبری بیمه سلامت به‌صورت ویدیو کنفرانس و به جهت حضور بیمه سلامت در بستر برخط و استفاده از روش‌های نوین اطلاع‌رسانی منطبق با دست آورده‌ای این شیوه اطلاع‌رسانی در افزایش خدمت به جامعه هدف امروز در ایلام برگزار می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: رزمایش سایبری بیمه سلامت این امکان را فراهم می‌کند که با تکیه‌بر دانش روز و استفاده از بستر فضای مجازی و شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی کیفیت خدمات بیمه‌ای به شهروندان افزایش و به سهولت انجام شود.

 

استفاده از توان رسانه در فرهنگ‌سازی، مطالبه گری و تسریح در انجام خدمات بیمه‌ای از دیگر نکات مورداشاره مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام بود که گفت: در اهداف رزمایش بیمه سلامت تقویت اطلاع‌رسانی به جهت فرهنگ استفاده از خدمات بیمه‌ای، آگهی بخشی به جامعه هدف برای دانستن حق‌وحقوق بیمه‌ای خود نیز مدنظر است.

وی دیگر اهداف رزمایش بیمه سلامت را آغاز استحقاق سنجی بیمه‌شدگان در مراکز درمانی دولتی ـ دانشگاهی دانست و یادآور شد: در این استحقاق سنجی عدالت، کیفیت خدمات و تلاش برای سلامت بیمه‌شدگان مدنظر و علاوه بر آن بیمه سلامت رایگان برای اتباع خارجی، زندانیان و مدد جویان کمیته امداد و اقشار کم‌درآمد اجرایی و استمرار می‌یابد.

رحیمی با اشاره به ارائه خدمات بیمه سلامت به بیماران خاص در استان ایلام گفت: پوشش بیمه‌ای بدون پرداخت حق بیمه، حذف نظام ارجاع برای این گروه از بیمه‌شدگان در صندوق روستائیان ، حذف دوره انتظار برای دریافت دفترچه بیمه المثنی از بدو تأسیس سازمان و پوشش بیمه‌ای رایگان بدون انجام ارزیابی وسع از آغاز سال 98 از اقداماتی است که برای این گروه انجام‌شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گریزی به اعتبارات تخصیص‌یافته زد و افزود: در سال گذشته از مجموع اعتبارات مصوب دولت، 22 درصد آن به سازمان بیمه سلامت تخصیص داده نشده است که این موضوع آثار منفی در پرداخت مطالبات مؤسسات ارائه‌دهندگان خدمات درمانی در سال 98 داشته است. وی گفت: مجموعه بدهی بیمه سلامت کشور در سال 98 به بیمارستان‌های دانشگاهی حدود سه ماه است مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌های غیردانشگاهی تا پایان بهمن‌ماه پرداخت‌شده و کلیه مطالبات پزشکان، دندان‌پزشکان و پاراکلینیک تسویه شده است

رحیمی یادآور شد: مطالبات سال 97 بخش‌های دولتی دانشگاهی پرداخت‌شده است و تنها مطالبات مربوط به حفظ قدرت خرید اسناد خزانه به مبلغ 100 میلیارد تومان باقیمانده است که معادل هشت روز از عملکرد دانشگاه‌ها است و به‌محض تأمین اعتبار پرداخت خواهد شد. رحیمی بیان کرد: بودجه مصوب هیئت دولت برای امسال در حدود 13 هزار و 500 میلیارد تومان است که تاکنون می‌بایست چهار هزار و 500 میلیارد تومان بابت سه ماه از محل یارانه‌ها تأمین می‌شده اما تنها حدود2870 میلیارد تومان تخصیص داده‌شده است. وی گفت: هزینه بستری‌ها در سال 97 نسبت به سال 96 حدود هشت درصد کاهش پیداکرده است و ما توانسته زیان انباشته را به میزان 50 درصد کاهش بدهیم.

 


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450