آفتاب ایلام

تمهیدات لازم برای تأمین امنیت انتخابات مرحله دوم مجلس در ایلام اندیشیده شد

تمهیدات لازم برای تأمین امنیت انتخابات مرحله دوم مجلس در ایلام اندیشیده شد

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری ایلام از تمهیدات اندیشیده شده به جهت برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوبی استان خبر داد.

محمد نوذری در گفت‌ وگو با آفتاب ایلام اظهار داشت: تمهیدات لازم به جهت برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوبی استان اندیشیده شده است.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری ایلام گفت: تمام تمهیدات اندیشیده شده برای مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام برای مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه جنوبی استان که شامل شهرستان‌های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره است به‌دقت و صحت به اجرا درمی‌آید.

نوذری، به اقتدار، صحت و سلامت و امنیت برگزاری انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی در استان ایلام اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های مسئول اعم از اجرا و نظارت برانند تا انتخاباتی پرشور و منطبق بارأی و نظر مردم در اوج امنیت و اقتدار را به انجام رسانند.

وی به شرایط متفاوت انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: متفاوت بودن این مرحله از انتخابات نیز که تحت تأثیر شیوع کرونا ویروس قرار دارد تجربه جدیدی است که تمهیدات لازم برای آن به کار گرفته می‌شود.

نوذری از تمهیدات در نظر گرفته‌شده با توجه به شرایط متفاوت انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی به تبلیغات کاندیدا در فضای مجازی اشاره و یادآور شد: نامزدهای انتخاباتی در این مرحله از انتخابات از داشتن ستاد انتخاباتی در فضای واقعی منع و تمام امور تبلیغی و ستادی آنان الزاماً باید در فضای مجازی باشد.

وی امکان جدیدی که در این مرحله از انتخابات به نامزدهای انتخاباتی داده‌شده است را یادآور و گفت: بر اساس تمهیدات انجام‌شده، فیلم و گفت‌وگویی از 2 نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام تهیه‌شده که قرار است در سه نوبت از صداوسیما پخش شود و علاوه بر این، نامزدها می‌توانند از فضای مجازی نیز برای امر تبلیغات استفاده کنند.

نوذری در ادامه به نامزدها و طرفداران آنان توصیه و تأکید داشت که؛ پرهیز از ایجاد هیجانات قومی و قبیله‌ای، رعایت اخلاق و انصاف در فضای مجازی و تبلیغی له یا علیه نامزدهای انتخاباتی را موردتوجه قرار دهند و با اطمینان به این نکته واقف باشند که تمام فعالیت‌ها به ریز تحت نظر مقامات مسئول قرار دارد.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری ایلام به تمهیدات اندیشیده شده به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوب استان اشاره و ادغان داشت: افزایش تعداد شعبه‌ها، فراهم کردن استقرار صندوق‌ها در فضای باز و الزام مجریان به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و فراهم کردن ملزومات بهداشتی در صندوق‌ها ازجمله این اقدامات پیشگیرانه است.

منبع: آفتاب ایلام


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450