آفتاب ایلام

تمهیدات بهداشتی‌ برای مدارس ایلام متناسب شرایط کرونایی اندیشیده شده است

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان ایلام

تمهیدات بهداشتی‌ برای مدارس ایلام متناسب شرایط کرونایی اندیشیده شده است

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان ایلام از اتخاذ تمهیدات بهداشتی برای مدارس این استان متناسب با شرایط و وضعیت کرونایی خبر داد.

رضا زینی‌وند در گفت‌ وگو با آفتاب ایلام از اتخاذ تمهیدات بهداشتی برای بازگشایی مدارس در استان ایلام خبر و اظهار داشت: تمهیدات بهداشتی‌ برای مدارس ایلام متناسب شرایط کرونایی اندیشیده شده است و اطمینان لازم برای سلامت دانش آموزان مهیا است.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان ایلام گفت: تصمیم بازگشایی مدارس مصوبه ستاد ملی کرونا و بعد مشورت با مسئولیت بلند پایه کشور بوده است و برای کل کشور با پیش‌بینی سه وضعیت سفید، زرد، قرمز و طراحی سناریوی مناسب با هر کدام از این وضعیت‌ها باید اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: شیوه‌نامه بازگشایی مدارس بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تدوین و به همه مدارس ارسال ‌شده است.

زینی‌وند تجربه برگزاری کلاس‌های حضوری در ابتدای شیوع کرونا را مورد اشاره قرارداد و گفت: ما تجربه برگزاری کلاس‌های حضوری اردیبهشت و خرداد و امتحانات نهایی خرداد و مرداد و شهریور به‌صورت حضوری را داریم و اگر همه همت کنند و پروتکل‌ها را رعایت نمایند می‌توانیم در این شرایط فعالانه عمل کنیم و توفیقاتی داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤال برای رفع نگرانی اولیا چه تدبیری اندیشیده شده است افزود: به همان اندازه که سلامت و امنیت جانی دانش آموزان و معلمان عزیز مهم است و نگرانی ماست به همان نسبت هم تربیت و آموزش بچه‌ها حائز اهمیت است و این دو را باید باهم ببینیم.

زینی‌وند خاطرنشان کرد: باید بپذیریم در شرایط بحران هستیم و وارد زیست‌بوم جدید شده‌ایم که باید با هوشیا‌ری تمام، عقلانیت تمام، نظارت حداکثری، مشارکت و تعامل و انعطاف حداکثری همه ذی‌نفعان تعلیم و تربیت خصوصاً اولیا در این شرایط مبهم و متغیر و غیرقابل‌ پیش‌بینی فعالانه عمل کنیم.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان ایلام گفت: تعطیلی مدارس و دست روی دست گذاشتن به ‌نوعی منفعل شدن در این شرایط است که خسارات جبران‌ناپذیری درپی دارد.

زینی‌وند در پاسخ به این سؤال که تهیه امکانات ضدعفونی‌ کننده بهداشتی در مدارس به چه نحو خواهد بود و آیا برای تأمین این نیاز مدارس استان از اعتبار مالی برخوردارند گفت: برخی مدارس شهریه و منابعی دارند بعضی مدارس هم که منابعی ندارند سرانه‌ای به‌ حساب آنان واریز شده است و مدیران مواد ضدعفونی و بهداشتی تهیه می‌کنند. منتهی مدیران به همه اولیا هم اطلاع‌رسانی کرده‌اند که بچه‌ها هم ماسک و اسپری ضدعفونی یا ژل ضدعفونی به‌عنوان لوازم شخصی به همراه داشته باشند.

منبع: آفتاب ایلام


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450