آفتاب ایلام

بازار داغ تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس در فضای مجازی / وعده‌هایی که بوی "توخالی بودن" می‌دهند

آفتاب ایلام گزارش می دهد؛

بازار داغ تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس در فضای مجازی / وعده‌هایی که بوی "توخالی بودن" می‌دهند

برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس در حوزه جنوبی ایلام، و مجازی بودن ستاد تبلیغی کاندیدها، بازار فضای مجازی را به محل کارزار نامزدها تبدیل کرده است و مردم در این ارتباط می‌گویند؛کاندیداها وعده‌های توخالی ندهند‌ .

آفتاب ایلام | شهرستان‌های «دهلران»، «آبدانان»، «دره شهر» و «بدره» در استان ایلام که حوزه جنوبی استان نامیده می‌شوند؛ به کارزر تبلیغی دو نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تبدیل‌شده‌اند؛ کارزاری که برنده آن به‌عنوان سومین نماینده مردم ایلام به بهارستان می‌رود تا پازل نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی را تکمیل کند و سرانجام انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی به فرجام برسد.

ممنوعیت تبلیغات و تشکیل ستاد انتخاباتی به دلیل شیوع کرونا ویروس، وضعیت هشدار ابتلا به این ویروس خبیثه در استان ایلام و قرمز بودن دو شهرستان«ایوان» و «دره شهر" فضای مجازی را بهترین گزینه برای تبلیغ و اعلام برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی در حوزه جنوبی است.

کمتر ایلامی است که به شبکه‌های اجتماعی مراجعه و اثری از تبلیغ دو نماینده راه‌یافته به دور دوم را نبیند و نخواند؛ ستادهای مجازی با تمام توان در تبلیغ کاندید موردنظر خود، نقد و کاهاً هم تخریب رقیب انتخاباتی خود هستند و فضای مجازی را به‌شدت به میدانی برای زورآزمایی و غلبه بر رقیب خودساخته‌اند.

دو رقیب انتخاباتی علاوه بر بیان برنامه‌های خود به جد برنامه‌های رقیب را مورد واکاوی قرار داده و در پایان واکاوی خود این القا را به خواننده می‌دهند که ناجی حوزه جنوبی استان ایلام نامزد موردحمایت آنان بوده است و کاندید رقیب حوزه جنوبی را به یغما خواهد بُرد.

زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی،برای جلب‌توجه مردم و جلب حتی یک رأی ازجمله فضای ایجادشده در بستر مجازی در حوزه جنوبی استان ایلام است.

در این فضای حادث‌شده و پرهیاهوی تبلیغی یکی از شهروندان دهلرانی به خبرنگار آفتاب ایلام گفت: رعایت اخلاق، حفظ حرمت و پرهیز از وعده‌های بی‌عمل بهترین نوع تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی این مرحله است.

وی با عنوان اینکه؛ ستادهای تبلیغی دو کاندید راه‌یافته به دور دوم مجلس شورای اسلامی به‌جای تخریب و زیر سؤال بردن رقیب به بیان توانمندی‌های خود بپردازند و به ستادهای تبلیغی مجازی خود بسپارند که حفظ حرمت‌ها اوجب واجبات است.

دیگر شهروند دهلرانی بابیان اینکه مردم خوب می‌دانند که هرکس شعار بیشتری بدهد عمل کمتری دارد ب کاندیدای انتخاباتی توصیه کرد که در فرصت باقیمانده فضای تبلیغی خود را به سمت‌وسوی وحدت و برادری پیش برند و با تبلیغ خود بپردازند.

وی به شرایط قومی و قبیله‌ای حاکم بر حوزه انتخابیه جنوب استان اشاره کرد و گفت: کوچک‌ترین پیامی که موجب خدشه به وحدت شهرستان‌های حوزه جنوب شود بسیار خطرناک و مسئولیت موضوع بر عهده ستاد تبلیغی کاندیدها در فضای مجازی است.

محمد نوذری از رصد تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی خبر و اظهار داشت: شرایط موجود استان در دومین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی امکان ایجاد ستاد تبلیغاتی برای نامزدها را ناممکن کرده است.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری ایلام گفت: نبود ستاد انتخاباتی فیزیکی، ستاد انتخاباتی را مجازی کرده است و به همین جهت است که هیاهوی تبلیغی نامزدها در فضای مجازی افزایش‌یافته است.

وی ضمن توصیه به نامزدها و ستادهای انتخاباتی مجازی آنان افزود: با رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی از انتشار هرگونه نظرسنجی و محتوای توهین‌آمیز، افترا و تخریب رقبا خودداری کنند.

نوذری بابیان اینکه صفرتا صد تولید محتوی نامزدهای انتخاباتی رصد می‌شود خاطرنشان کرد: تمکین به قانون از سوی نامزدهای انتخابات و طرفدارانشان در تولید محتوی تبلیغی ضروری است و خاطیان مورد برخورد و بازخواست قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: کاندیداها نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلفاتی در فضای مجازی با در دست داشتن سوابق و ادله موجود با مراجعه به مراجع قضائی و طرح شکایت قانونی در پلیس بتا مراکز استان و شهرستان‌های  حوزه جنوبی به دعاوی آنان رسیدگی خواهد شد.


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450