آفتاب ایلام

بی تاثیری فیک نیوز‌ها  در دوره دوم انتخابات مجلس

بی تاثیری فیک نیوز‌ها در دوره دوم انتخابات مجلس

انتخابات دوره دوم مجلس این هشدار را به مدیران دل‌بسته به این فضا داده است که تحلیل و خبر فیک نیوزها نمی‌تواند برای آنان در اذهان مردمی محبوبیت ایجاد کند.

آفتاب ایلام- پیش‌بینی  مرحله دوم انتخابات  مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوبی استان ایلام  توسط  محمود کرمشاهی دانش‌آموخته جامعه‌شناسی  منتشره در آفتاب ایلام   که تحلیل ایشان مبتنی بر بینش سیاسی و نگاه جامعه شناسی و‌ روشهای میدانی جامعه شناختی و فرایند امر تاریخی در سطوح خرد (رفتاری) و کلان(‌ساختاری) بود نشان داد که  اینگونه چیدمان و مبانی صحیح واقعیت  اجتماعی و رفتارشناسی کنش و ساختار در حوزه مورد مطالعه منجر به نتیجه گیری درست پدیده‌های مورد پژوهش میگردد.

لذا وقتی تحلیلی مبتنی بر پینش سیاسی و مبتنی بر تحلیل خُرد و کلان صورت پذیرد و مبانی علمی به‌دوراز حب و بغض به انجام رسد، نتیجه آن به واقعیت ختم می‌شود و از این نگاه اعتماد مردمی به تحلیل‌های افزون می‌شود.

از طرفی دیگر تحلیل گران فیک نیوز نیز نشان دادند که با تحلیل‌های فیک خود که با اهداف سیاسی و منافع شخصی و با نگاه به مبلغ دریافتی به انجام می‌رسد نه‌تنها  کمکی به بازنده این دوره از انتخابات مجلس نکرد بلکه برای وی اثر مخرب و احراز رأی در برنداشت.

 

دوقطبی کردن فضای انتخاباتی، با توسل به اخبار جعلی  در قالب خبر و نظرهای ساختگی فیک نیوزها در انتخابات دوره دوم مجلس این هشدار را به مدیران دل‌بسته به این فضا داده است که تحلیل و خبر فیک نیوزها نمی‌تواند برای آنان در اذهان مردمی محبوبیت ایجاد کند.

منبع: آفتاب ایلام

 


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450