آفتاب ایلام

تمام پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری استان ایلام برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شوند

تمام پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری استان ایلام برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شوند

معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: ترددآسان و ایمن افراد دارای معلولیت برای تمام پروژ‌های عمرانی و شهری ایلام الزامی است.

آفتاب ایلام | احمد کرمی پیش‌ازظهر امروز در نشست شورای مناسب سازی استان ایلام اظهار داشت: تردد آسان و ایمن افراد دارای معلولیت برای تمام پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری ایلام الزامی است.

 معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: زیبنده نیست بعد از سال‌ها ابلاغ و تاکید و نظارت بر اجرای مناسب‌سازی اماکن و معابر برای تردد آسان معلولان و جانبازان، بازهم ما شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی بدون توجه به دستورالعمل مناسب‌سازی اماکن و پروژه‌ها در استان ایلام باشیم.

وی  تاکید کرد: سازمان‌های مسئول در حوزه نظارت و ساخت و صدور پروانه و پایان کار موظف به لحاظ دستورالعمل مناسب‌سازی بوده و قصور در این ارتباط قابل پیگیری و برخورد است.

کرمی گفت: برخی ایجاد مناسب‌سازی را در پروژه‌ها نیازمند اعتبارات کلان عنوان می‌کنند که چنین ادعا و خواسته‌ای نابه‌جا است و اگر اراده مسئولان و ناظران و جریان بر لحاظ این مهم باشد، در دل اعتبارات واگذاری به ساخت پروژه می‌توان این مهم را به انجام رساند و اعتبار مضاعف را نیز هزینه نکرد.

وی در ادامه نیاز 14هزار فرد دارای معلولیت و 11 هزار جانباز در استان را مهم دانست و افزود: این نیاز، نیاز اولیه و حق شهروندان معلول و جانباز بوده و مسئولان موظف به تأمین آن هستند.


لینک خبر:

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی:0
نام:
پست الکترونیکی:
کدامنیتی:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450