امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
موضوع استاندارد در واقع با سلامت و امنیت جامعه سر و کار دارد

موضوع استاندارد در واقع با سلامت و امنیت جامعه سر و کار دارد

رضا میرزاد 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 153

به گزارش آفتاب ایلام، مهناز همتی پیش از ظهر امروز در با نشست کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا اظهار داشت: همه باید با همکاری هم در جهت نهادینه سازی فرهنگ استفاده از محصولات و تولیدات استاندارد در جامعه تلاش کنیم چرا که موضوع استاندارد در واقع با سلامت و امنیت جامعه سر و کار دارد و جدی گرفتن آن موجب ارتقاء سطح سلامت و کاهش هزینه ها در سطح جامعه می شود.

مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: استاندارد سازی محصولات، خدمات و کالاهایی که ارائه می‌شود، نیازمند توجه و پیگیری جدی توسط مسئولان مرتبط است و مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی نباید به راحتی از کنار این موضوع حساس بگذرند

همتی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جلسه بررسی آخرین وضعیت استانداردسازی تجهیزات بازی و فضاهای بازی استان و اقدامات انجام شده در خصوص معاینه فنی موتورخانه های ادارات می باشد عنوان کرد: در بازرسی های به عمل آمده از تعداد 12 فضای سرپوشیده بازی در  استان 4 مورد بدلیل عدم توانایی در برآوردن شرایط عمومی ایمنی و استاندارد تعطیل شده است.

همتی عنوان کرد: در طی چند سال اخیر، بازرسی اولیه از تجهیزات بازی با هزینه اداره کل استاندارد استان برای چندمین بار پیاپی انجام گرفته و به دلیل عدم همکاری شهرداریها و ادامه فرآیند استاندارد سازی به مراجع قضایی ارجاع و وسایل هم پلمب شدند. امسال بسیاری از شهرداریها اعلام آمادگی نموده اند که در این زمینه همکاری نموده و هزینه بازرسی دوم را پرداخت نمایند تا از حوادث و سوانح احتمالی پیشگیری شود.

همتی در ادامه این نشست اظهار نمود: بر اساس تصویب‌نامه شماره 38454/ت53172ه‍  مورخ 02/04/95 ،  تمامی دستگاه های دولتی موضوع ماده ( 5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 موظفند ظرف مدت شش ماه نسبت به اخذ معاینه فنی موتورخانه‌های خود (براساس استاندارد ملی 16000) از شرکتهای مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران استفاده و اقدام نمایند.

مدیرکل استاندارد گفت: درابتدای سال 1397 از محل اعتبارات ابلاغی اداره کل استاندارد استان ایلام،  تعداد 28مورد معاینه فنی موتورخانه های مدارس شهرستان ایلام را با توجه به اهمیت موضوع  و همچنین معاینه فنی موتور خانه این اداره کل؛ توسط شرکت های تایید صلاحیت شده انجام داده است.

همتی در ادامه گفت: متاسفانه در استان در نیم سال اول تا کنون هیچکدام از ادارات و دستگاه های دولتی نسبت به انجام معاینه فنی موتور خانه خود اقدام نموده اند و هیچ گزارشی به این اداره کل ارسال نشده است.

مدیرکل استاندارد استان در پایان با تاکید بر آموزش اجرایی در حوزه استاندارد یادآور شد: فرهنگ سازی و ترویج استاندارد در جامعه می تواند آگاهی مردم را نسبت به این مقوله افزایش داده و در نهایت با تبدیل این آگاهی به مطالبه عمومی منجر به ارتقا کیفیت کالا و خدمات در جامعه شود.

انتهای پیام/

0 دیدگاه