امروز: شنبه 4 اسفند 1397

" واریانت سرتنگ" سیروان|پروژه ارتباطی" واریانت سرتنگ" سیروان در غبار فراموشی مسئولان حادثه می‌آفریند

رضا میرزاد 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 108

به گزارش آفتاب ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، وضعیت نامناسب راه های ارتباطی استان ایلام از عوامل خطر ساز و حادثه آفرین برای خانواده هاست و نیازمند توجه ویژه مسئولان به پروژه های نیمه تمام است.

20 بهمن 1395 روبانی قیچی و کلنگ پروژه به نام "پروژه واریانت سرتنگ" به طول 1.5 کیلومتر و با هدف حذف نقاط حادثه ساز شهرستان سیروان و ایمن سازی مسیر به زمین زده شد، اما این کلنگ زنی و شادی مردم که محور خبری آن وقت رسانه ها و مصاحبه و گزارش مسئولان بود در گذر زمان به فراموشی سپرده شد.

"پروژه واریانت سرتنگ" هم اکنون رها شده و نیمه کاره یکی از مطالبات فراموش شده مردم ایلام خصوصاً شهروندان شهرستان سیروان است که محمد احمدی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام درباره این پروژه اظهار داشت: سال 95 که کلنگ زنی "پروژه واریانت سرتنگ" انجام شد تا کنون نه تنها مشکلی از مشکلات جاده های حادثه ساز شهرستان شیروان بر طرف نکرده است بلکه دردی است که بی توجهی و رها کردن آن بر مردم این منطقه افزوده است.

وی گفت: حادثه ساز بودن مسیر و بی توجهی به تکمیل "پروژه واریانت سرتنگ" هرروز حادثه ناگواری را برای مردم درپی دارد و خسارت جانی و مالی برای شهروندان سیروانی نتیجه این پروژه فراموش شده است.

اما قصه تلخ این داستان آن است که قاسم سلیمانی دشتکی در برنامه زنده تلویزنونی و در حضور بیندگان این برنامه که به صورت زنده از شبکه استانی ایلام پخش می شد از سید کمال الدین میرجعفریان سئوال می کند که "پروژه واریانت سرتنگ" در چه تاریخی تکمیل می شود؟

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام در پاسخ به سئوال استاندار ایلام گفت: تکمیل "پروژه واریانت سرتنگ" قبل از پایان بارندگی ها به اتمام می رسد.

4 ماه از این پرشش و پاسخ زنده تلویزیونی گذشته است و عمر مدیریتی مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام نیز در ایلام خاتمه یافته است و فصل جدید بارندگی در راه لیک "پروژه واریانت سرتنگ" هنوز در همان وضعیت رها شده و گرد فراموشی قرار دارد.

امید است مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان ایلام که چند روزی است سکاندار این اداره کل شده است بتواند گرد فراموشی "پروژه واریانت سرتنگ" را بزداید و امید را در دل مردم در انتظار بنشاند.

انتهای پیام/ م

0 دیدگاه