امروز: شنبه 27 بهمن 1397
 استاندار ایلام: دفاع مقدس نماد بارز

استاندار ایلام: دفاع مقدس نماد بارز "ما می توانیم" بود/ فشارهای اقتصادی دشمن شکست می خورد

رضا میرزاد 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 156

به گزارش آفتاب ایلام |"قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام صبح امروز در مراسم رژیم نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: امروز برای به خاطر سپاری ارزش های دفاع مقدس نیازمند مرور شرایط گذشته و نحوه رویارویی فرزندان این سرزمین با آن شرایط هستیم.

وی تصریح کرد: از هر جنبه ای که بخواهیم حساب بکنیم در اوایل جنگ که انقلاب ما در حال تثبیت شدن بود اصلا شرایط آمادگی برای جنگ نداشتیم اما در طرف مقابل تقریبا همه کشور ها پشت سر صدام جنگ ناخواسته ای علیه ما شروع کردند.

سلیمانی افزود: ما با دستان خالی اما با ایمان و اتکال به خداوند مقابل دشمن متجاوز ایستادیم. اتحاد و وحدت و یکدلی، روحیه شهادت طلبی، داشتن سلاح الله اکبر، اعتقاد راسخ به اینکه ظلم و ستم نابودشدنی است و همه و همه باعث شد در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز شویم.

استاندار ایلام 8 سال جنگ تحمیلی را نماد مامی توانیم دانست و گفت: در آن دوران سخت علی رغم همه کمی و کاستی ها توانستیم که غیرممکن ها را ممکن سازیم و 8 سال جنگ تحمیلی را به دورانی خاطره انگیز بنام دوران دفاع مقدس تبدیل نمائیم.

وی در ادامه خواستار ایجاد همان روحیه ایثار و شهادت_طلبی در دوران جنگ اقتصادی نیز شد و گفت: ایلامی ها با تقدیم یک ونیم درصد شهید و جانباز و کشور با یک درصد درجه ایثار و شهادت نشان دادند که در هر شرایطی پای آرمان های خود تا پای جان خواهند ایستاد.

وی اقتدار امروز جمهوری اسلامی را نسبت به اوایل انقلاب قابل مقایسه ندانست و گفت: در آن دوران با دستان خالی توانستیم بر همه مشکلات غلبه پیدا کنیم و قطعا امروز نیز با اتحاد و همبستگی بر موانع پیش رو غلبه خواهیم کرد و از موانع عبور خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/م

0 دیدگاه