امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
 مطالبه مردم ایلام| ترافیک ایلام روایت کلاف سردر گم بی تدبیری افق نامعلوم برای رفع آن

مطالبه مردم ایلام| ترافیک ایلام روایت کلاف سردر گم بی تدبیری افق نامعلوم برای رفع آن

رضا میرزاد 0 دیدگاه 2 مهر 1397 چاپ خبر بازدید: 164

آفتاب ایلام| خیابان های قفل شده و معابر تصرف شده توسط دست فروشان، نبودامکانات حمل و نقل عمومی مانند "اتوبوسرانی" و نبود مدیریت ترافیک، عدم پذیرش مدیریت ترافیک توسط مدیریت شهری ایلام و بازی با کلمات و بیان افق های دور و دراز برای رفع مشکل ترافیک شهروندان ایلامی را درموقعیتی قرار داده است که"نه راه پس دارند و نه راه پیش" مسئولان استان ایلام نیز اگر روزی یادشان بیآید که در شهر ایلام زندگی می کنند و از عکس های سلفی گرفتن با این و آن و سیاست بازی و سیاست کاری فارغ شوند جلسه ای برگزار و نام آن را "شورای ترافیک "می گذارند و هر از چند گاهی حرف های تکراری جلسات قبل رابیان و مصوبات مشابه و بدون اجرا را به روی کاغذ نگارش و علاوه بر ائتلاف وقت و زحمت تایپیست و انعکاس اخبار نتیجه"هیچ" را در این جلسات را شاهدیم.

بافت فرسوده ایلام، وجود مطب پزشکان در مرکز شهر ایلام،انتقال نمایشگاه های اتومبیل به خارج از شهرایلام، عدم وجود سیستم هوشمند ترافیک، استفاده شهروندان از خودروهای تک سرنشین، نیازمندی به احداث پارکینگ طبقاتی سخنانی است که با بررسی مصوبات شورای ترافیک و حضورگاه و بی گاه استانداران وقت و فعلی استان ایلام در جلسات "شورای ترافیک"دیده شده است و استانداران دولت قبل و فعلی دقیقاً کپی پیس این سخنان را برای مردم ایلام در سخنرانی و جلسات "ترافیک" ایلام بیان کرده اندکه علی آزاد، غروی، مروارید، سلیمانی دشتکی از جمله استاندارانی هستندکه به مسئله ترافیک با بیان موارد معونه اقدام و بعد از بیان مشکل نتیجه ای از سخنان خود برای مردم ایلام بیان نکرده اند و درد را تشخیص اما برای درمان حداقل یک مورد از گفته های خود عمل نکرده اند و مردم ایلام نتجه گفتار آنان را ندیده اند.

در ارتباط با کلاف سر در گم ترافیک ایلام شهروندان ایلامی مطالبات خود را با خبرنگار آفتاب ایلام  در ایلام مطرح و در این راستا علی محمدی در گفت و گو با آفتاب ایلام در ایلام اظهار داشت: بیان مشکلات ترافیک ایلام از زبان مسئولان را بارها شنیده ایم ولی نتیجه ای از گفتار آنان حاصل نکرده ایم .

وی در ادامه گفت: اینکه هرسه نفر ایلامی یک ماشین دارد، اکثر سرنشینان خودروها تک سرنشین هستند، برخی از صنوف باید به خارج از شهر منتقل شوند، مطب پزشکان در بافت مرکزی شهر است، درست اما ای کاش مسئولان استان ایلام که در جلسات ترافیک صحبت می کنند از اینکه در شهر ایلام سیستم اتوبوسرانی وجود ندارد، ایلام بجزء سه مورد چراغ راهنمایی ندارد و ده ها مورد دیگر را هم ذکر کنند.

محبتی شهروند دیگر ایلامی در ادامه گفت و گو آفتاب ایلام در ایلام با شهروندان اظهار داشت: بیش از 16 سال است این موارد تکراری را شنیده در اخبار و نشریات بازتاب داده شده است اما نتیجه این سخنان تاکنون نه تنها بر برطرف کردن مشکل ترافیک ایلام تاثیری نداشته است و روز به روز بر مشکل ترافیک ایلام افزوده شده است.

وی در ادامه گفت: ترافیک ایلام نیازمند مدیریت و مرد عمل می خواهد والله کلاف لاینحل نیست اما ناتوانی مسئولان استان ایلام آن را به کلاف لاینحل تبدیل کرده است.

شاهپور فولادی معاون عمرانی وقت استانداری ایلام در تاریخ 94/4/2در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: امروز ترافیک بخش مهمی از زمان شهروندان ایلامی را در طول روز با خود درگیر کرده است و به عنوان یکی از مهم ترین چالشهای شهری در استان ایلام مطرح است.

وی ادامه می دهد: علل و عوامل مختلفی از جمله وجود تمامی مراکز خدماتی، درمانی، خوار و بار فروشی در مرکز اصلی شهر ایلام باعث ترافیک شده که رفع آن نیازمند طرحهای کوتاه مدت و بلند مدت است.

معاون عمرانی استانداری ایلام می افزاید: باید خدمات صنوف مختلف در همه جای نقاط شهر قرار گیرد و عبور و مرور به مرکز اصلی شهر کم شودباید واحدهای خدماتی و صنوف مختلف در همه جای شهر قرار گیرد و عبور و مرور به مرکز اصلی شهر کم شود.

وی ادامه می دهد: یکی از مهمترین مشکلات سطح شهر ایلام نبود پارکینگ است که در سال جاری جلسات مختلفی در این زمینه تشکل شده که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی این مهم در شهر محقق شود.

از آن تاریخ تا کنون نه تنها اقدامی نشده است بلکه تکرار مکررات از سخنان مسئولان را شاهدیم که نمونه آن گفت و گوی یزدان قبادیان به تاریخ 94/6/2 با رسانه ها است که اظهار داشته است: شهر ایلام ازسال 1387 تاکنون دچار تغییر طرحهای ترافیکی نشده است و امسال قصد داریم با همکاری مردم طرحهای ترافیکی شهر را در چند منطقه تغییر دهیم.

وی نصب چراغ هوشمند و انتقال صنوف و مطب پزشکان را عامل ترافیک دانست و خاطر نشان کرد: بودجه این موارد تامین و به زودی به مرحله اجرا در می آید.

بعدار قبادیان شهردارانی چون منصور پور، محمدی نیز چنین مطالبی را عنوان و نوبت به طالب صادقیان رسید که در گفت و گو با رسانه ها نوید اجرای طرح ترافیک و کاهش بار ترافیک را داد که این نویدها به محاق رفت.

در نهایت کلاف سر در گم ترافیک ایلام و انعکاس مطالبات مردمی قاسم سلیمانی دشتکی را در شورای ترافیک به واکنش وا داشت و شخصاً ریاست شورای ترافیک در در جلسه پذیرا اما سخنان استاندار ایلام نیز تکراری بر مکررات بود قاسم سلیمانی دشتکی در شورای ترافیک ایلام اظهار داشت: انتقال نمایشگاه های اتومبیل، صنایع مزاحم، سازمان انتقال خون، مطب پزشکان و مراکز درمانی و مدارس برای کاهش ترافیک مرکز شهر ضروری است.

استاندار ایلام گفت: برای رفع مشکل ترافیکی شهر ایلام که مرکز استان است باید موانع و مشکلات برداشته شود و اگر افراد، مسئولان و مدیرانی مانع تراشی کنند ابتدا خود آنان به عنوان مانع اصلی برداشته می شوند و بعد نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهیم کرد.

آفتاب ایلام: پیام این گزارش آن است که تکرار مکررات و بیان دردهایی که برای تریبون داران جلسات پرکننده وقت سخنرانی آنان است راه حل ترافیک ایلام نیست چراکه؟ افزایش سرانه خودرو، زیرساخت شهری، وجود مراکز درمانی در بافت مرکزی شهری،استفاده از خودروهای تک سرنشین در همه شهرهای ایران و کلان شهرها وجود دارد اما ترافیک آنان با ترافیک سر در گم ایلام قابل قیاس نیست و ترافیک ایلام لاینحل تر شده است. ترافیک ایلام نیازمند مدیریت و واقع بینی و پرهیز از نظریه پردازی است.

انتهای پیام/

0 دیدگاه