امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398
 دکتر حمید احمدی نژاد| لطفا خودکشی نکنید!

دکتر حمید احمدی نژاد| لطفا خودکشی نکنید!

دکتر حمید احمدی نژاد 0 دیدگاه 5 مهر 1397 چاپ خبر بازدید: 1355


آفتاب ایلام دکتر حمید احمدی نژاد در یاداشتی نوشت | برای ایلام خودکشی به هیچ رو واژه عجیب و غریبی نیست. اینجا خودکشی کم هزینه ترین و کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به آرامش است. اینجا در پایان هر دیدار روزانه ای باید بگویی خداحافظ تا فردا«اگر خودم را نکشتم». در ایلام یافتن خانه‌ای که فقر از در آن و خودکشی از پنجره آن وارد شده وقت زیادی از شما نمی گیرد. اینجا تنها کار سنگ تراش ها و چاپخانه های اعلامیه ترحیم سکه است و بس. در ایلام خودکشی تنها پدیده ای است که شمال و جنوب استان نمی شناسد چرا که در هر دو حوزه شرایط، پتانسیل و زمینه های آن به یک اندازه فراهم است
و برای همین هم ما را با مقام اولی خودکشی در ایران و جهان می شناسند.
در ایلام این روزها بین دره شهر و آبدانان و مهران و مرکز استان رقابتی عجیب برای کسب مقام بالاتر خودکشی در گرفته است. در ایلام این روزها پول مان به کیسه ای برنج نمی رسد اما به اندازه قرص برنج پول ته جیب مان پیدا می شود. اینجا این روزها نه تقاضا برای دلار که تقاضا برای مرگ بسیار است، اینجا برخلاف صف های طولانی برای به جیب زدن چند دلار بیشتر صف های انتظار برای خودکشی بسیار شلوغ شده است. در ایلام اگر چه به حق خودکشی پدیده ای عمیق و چندوجهی است و مسئولان آن را دورترین موضوع به حوزه مدیریتی خود می دانند اما اینجا بی اغراق هیچ خودکشی  را نمی توان یافت که یک سر آن به فقر و بیکاری ناشی از بی کفایتی مسئولان ختم نشود. از اینرو اینجا اگرچه خودکشی بی ربط ترین مساله به مسئولان تصور می شود اما برخلاف جاده های خراب و پرپیچ و خم استان، «انا الیه راجعونِ خودخواسته» به لطف مدیرانش جاده ای آباد و هموار و بی بازگشت شده است.
قصه پر غصه این روزهای ما آن است که خودکشی های هر روزه ایلام در هیاهوی تحریم، گرانی، اختلاس و دزدی و خبرهای رسیده از سازمان ملل گم شده است. البته سال هاست که تکرار اپیدمی وار این پدیده آن را برای مسئولان بی اهمیت کرده و از همین رو باید گفت مردم عزیز حالا که  اینجا گوشه به گوشه آن سفره مرگ پهن است، حالا که مرگ بسیار راحت تر از فکر هرروزه مرگ است، حالا که خودکشی شخصی ترین مساله ما مردم تلقی می‌شود، حالا که اقدامات حضرات تنها به سخنرانی، همایش و آمار دروغ منتهی می شود، حالا که برای تبعیض، فقر و بیکاری خودمان و بی کفایتی مسئولان مان این همه نمود و نماد داریم بهای نشان دادن آنها را جان شیرین مان قرار ندهیم، پس لطفا خودکشی نکنید چرا که سال هاست ما مرده ایم.

انتهای پیام/

0 دیدگاه