امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
به منظور کنترل قاچاق و مدیریت مصرف سوخت ؛ طرح «احیای کارت سوخت» روی میز دولتمردان قرار گرفت/ یک مقام مطلع: بنزین فعلا گران نمی‌شود

به منظور کنترل قاچاق و مدیریت مصرف سوخت ؛ طرح «احیای کارت سوخت» روی میز دولتمردان قرار گرفت/ یک مقام مطلع: بنزین فعلا گران نمی‌شود

رضا میرزاد 0 دیدگاه 17 مهر 1397 چاپ خبر بازدید: 205

آفتاب ایلام |  براساس جدیدترین آمار‌های رسمی، قاچاق روزانه بنزین از ۵ به ۱۵ میلیون لیتر افزایش یافته و همین مساله نگرانی دولتمردان و کارشناسان اقتصادی را در پی داشته است.

برهمین اساس، طرح «احیای کارت بنزین» به منظور کنترل قاچاق و مدیریت مصرف سوخت در دستور کار تیم اقتصادی دولت قرار گرفته و در همین رابطه به وزارت نفت نیز ماموریت‌هایی محول شده است.

یک مقام مطلع در این باره گفت: آمارهای برآوردی نشان می‌دهد که از ۲۱ میلیون کارت سوختی که باید فعال باشد، حدود ۵ میلیون کارت سوخت دچار مشکلاتی از جمله مفقودی هستند که در فاز نخست، وزارت نفت موظف شده در سریع‌ترین زمان ممکن (کمتر از یک ماه) نسبت به جایگزین کردن این کارت‌ها اقدام کند.

بیشتر بخوانید تا بیشتر بدانید: جزئیات جدید از سهمیه‌بندی بنزین


وی افزود: خوشبختانه وضعیت تولید بنزین و ذخیره سازی آن در بهترین شرایط خود قرار دارد و هیچ نگرانی از بابت کمبود سوخت نیست.

این مقام مطلع به مردم اطمینان داد که دولت در فاز نخست برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در دو-سه ماه آینده نخواهد داشت و احیای کارت سوخت صرفا به منظور کنترل قاچاق پیاده‌سازی خواهد شد.

پیش از این، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت قاعده‌مند شدن توزیع سوخت گفته بود: بیش از ۳۵۰ هزار کارت مهاجر در مناطق مرزی وجود دارد، یعنی افرادی در تهران هستند، ولی از کارت هایشان درسیستان و بلوچستان، هرمزگان و یا استان‌های دیگر سوخت گیری می‌شود.

وی افزوده بود: قرار است مالک هر خودرو فقط از کارت سوخت خود استفاده کند؛ وزارت نفت مامور به بررسی این موضوع است.

براساس آمار‌های رسمی، مصرف روزانه بنزین در داخل کشور هم به حدود ۸۷ میلیون لیتر رسیده است.
 

0 دیدگاه