امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
نخستین صعود سرخها به مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا؛ برانکو با دستان خالی پرسپولیس را فینالیست لیگ قهرمانان کرد

نخستین صعود سرخها به مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا؛ برانکو با دستان خالی پرسپولیس را فینالیست لیگ قهرمانان کرد

رضا میرزاد 0 دیدگاه 1 آبان 1397 چاپ خبر بازدید: 425

آفتاب ایلام | پرسپولیس امشب (سه‌شنبه) در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه آزادی به مصاف السد قطر رفت. این دیدار در نهایت با گل‌های بغداد بونجاح در دقیقه ۱۶ برای السد و سیامک نعمتی در دقیقه ۴۸ برای پرسپولیس با نتیجه یک بر یک به پایان رسید تا در مجموع دیدار رفت و برگشت، پرسپولیس با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی برسد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

«والنتین کوالنکو» ازبکستانی قضاوت این دیدار حساس را با کمک‌های هموطنانش برعهده داشت.
بازیکنان پرسپولیس با حمایت گسترده هواداران، کار را بهتر آغاز کردند و از سوی دیگر «ژاوی» و «گابی» هافبک باتجربه اسپانیایی تیم السد سعی داشتند تا آرامش را به تیم خود بازگردانند.
نخستین فرصت گلزنی در دقیقه ۱۳ ایجاد شد که ارسال «احمد نوراللهی» در دهانه دروازه السد با تعلل مهاجمان پرسپولیس همراه شد تا گلی به دست نیاید.


**ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن(محسن ربیع خواه)، گادوین منشا و علی علیپور(امید عالیشاه).
**ترکیب السد:
عیسی مشعل، خوخی بوعالم، حسن عبدالکریم، اسماعیل حمید، میگوئل پدرو، ژاوی، وو یانگ ژونگ، حسن الهیدوس، گابی فرناندز، اکرم عفیف و بغداد بونجاح

دقیقه ۲: پرسپولیس که بازی را هجومی آغاز کرده بود با شوت احمد نوراللهی اولین خطر را روی دروازه مهمان قطری ایجاد کرد، اما ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳: قطری‌ها پس از رد و بدل کردن چند پاس پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که شوت بازیکن السد را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه ۵: پرسپولیس صاحب اولین ضربه کرنر شد، اما ارسال نوراللهی در یک رفت و برگشت ثمری برای سرخپوشان نداشت.
دقیقه ۱۰: السدی‌ها پس از چند حمله پرسپولیس توپ و زمین را در اختیار گرفتند و به دنبال رسیدن به دروازه میزبان بودند، اما نتوانستند خطری را ایجاد کنند.
دقیقه ۱۳: پرسپولیس صاحب دومین ضربه کرنر شد که ارسال نوراللهی را منشا با ضربه سر به سمت دروازه زد که بهترین موقعیت سرخ‌ها با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: السدی‌ها پاس عمقی را به سمت دروازه پرسپولیس ارسال کردند که تعلل مدافعان باعث شد بغداد بونجاح از فرصت استفاده کند و با یک ضربه دقیق دروازه سرخپوشان را باز کند.
دقیقه ۲۵: دقایق بعد از گل با حفظ توپ السدی‌ها همراه بود و آن‌ها تلاش داشتند توپ را برای خود حفظ کنند تا پرسپولیس نتواند به دروازه شان نزدیک شود. این روند تا دقیقه ۲۵ ادامه داشت و پرسپولیس نتوانست به هماهنگی خوبی برای رسیدن به دروازه حریف برسد.
دقیقه ۳۵: شاگردان برانکو نشانی از پرسپولیس خوب و هماهنگ نداشتند و با اینکه تلاش می‌کردند صاحب موقعیت شوند، اما دفاع خوب و هماهنگ السد به آن‌ها اجازه نداد به دروازه تیم قطری نزدیک شوند.
دقیقه ۳۹: پرسپولیس در معدود موقعیت‌های بعد از گل پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد که شوت منشا را دروازه بان السد مهار کرد.
دقیقه ۴۴: السد دومین موقعیت مطلوب برای گلزنی را به دست آورد، اما ضربه بونجاح را علیرضا بیرانوند به زیبایی مهار کرد تا مانع از باز شدن دروازه دوباره تیمش شود.
دقیقه ۵۱: بیرانوند بدون دردسر ضربه الهیدوس از داخل محوطه جریمه را در اختیار گرفت.
دقیقه ۶۱: ضربه راه دور پدرو کوریا ثمری نداشت و از سمت راست دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: نعمتی سمت راست محوطه جریمه السد در برخورد با عبدالکریم حسن سرنگون شد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که داور ازبک بازی را ادامه داد.
دقیقه ۶۴: علیپور بعد از یک- دو با منشا، مقابل محوطه ۶ قدم دروازه السد صاحب بهترین موقعیت برای زدن گل دوم پرسپولیس شد، اما ضربه او بعد از برخورد به پای برشام به کرنر رفت.
دقیقه ۶۵: حملات پیاپی پرسپولیس در نهایت به شوت مصلح ختم شد که ضربه او در موقعیت مشکوک به خطای هند پنالتی با وو یونگ برخورد کرد و به پشت محوطه رفت.
دقیقه ۶۵: مشعل برشام ارسال خطرناک نوراللهی را مُشت کرد تا خطر از دروازه السد دور شود.
دقیقه ۶۶: شوت پای چپ علیپور ریباند شد و مقابل منشا افتاد که شوت سر ضرب پای چپ او نیز ثمری نداشت و از کنار دروازه السد به بیرون رفت.
دقیقه ۶۹: نوراللهی از میانه زمین تا قوس محوطه جریمه السد پیش رفت، اما شوت پای چپ او خطری روی دروازه السد ایجاد نکرد.
دقیقه ۷۱: ارسال حسن الهیدوس به پشت مدافعان پرسپولیس را بونجاح نتوانست تبدیل به گل کند و ضربه نه چندان خوب او با فاصله زیادی از دروازه پرسپولیس به اوت رفت.
دقیقه ۷۳: سانتر خطرناک ژاوی از روی ضربه آزاد نزدیک بود تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که مهاجمان السد نتوانستند از این فرصت بهره ببرند تا در نهایت مدافعان پرسپولیس توپ را دور کنند.
دقیقه ۷۶: برخورد مشکوک به خطا روی خط محوطه جریمه پرسپولیس اتفاق افتاد، اما داور ازبک ضربه‌ای که شجاع خلیل‌زاده به پای بونجاح زد را خطا تشخیص نداد.
دقیقه ۸۰: شوت ژاوی به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس عبور کرد.
دقیقه ۸۶: ضربه سر ژاوی روی توپ ارسالی از سمت چپ زمین را بیرانوند با واکنشی تماشایی با کف دست راهی کرنر کرد تا دروازه پرسپولیس در موقعیتی خطرناک بسته بماند.
دقیقه ۸۸: شوت نوراللهی ثمری نداشت و راهی اوت شد.
دقیقه ۸۹: السدی‌ها شدیدا اعتراض به خطای پنالتی داشتند که داور ازبک بدون توجه به آن‌ها بازی را ادامه داد.
دقیقه ۱+۹۰: سانتر خطرناک ژاوی از روی کرنر سمت چپ زمین را بیرانوند مقابل تیرک اول مُشت کرد.

0 دیدگاه