امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
علی‌اکبری در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان: دانشگاه‌های ایلام با تمام قوا در خدمت زائران اربعین هستند

علی‌اکبری در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان: دانشگاه‌های ایلام با تمام قوا در خدمت زائران اربعین هستند

رضا میرزاد 0 دیدگاه 9 آبان 1397 چاپ خبر بازدید: 288

 آفتاب ایلام | به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه ایلام، علی اکبری در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام که با حضور غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس ستاد اربعین دانشگاهیان کشور برگزار شد، اظهار داشت: به عنوان رئیس دانشگاه مادر استان، به جهت همراهی و تشریک مساعی در همه مسائل و از جمله در امر خدمات رسانی به زائرین اربعین، مراتب رضایت و قدردانی خود را از تمامی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان اعلام می‌دارم.

وی افزود: در شهرستان مهران، دانشگاه ایلام، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی – کاربردی و دانشگاه پیام نور دارای امکاناتی هستند که از تمامی این ظرفیت برای خدمت رسانی به دانشجویان، استادان و کارکنان زائر دانشگاه‌های سطح کشور استفاده خواهد شد.
 
علی اکبری تأکید کرد: ما خدمت رسانی با زائرین را محدود به دانشجویان نکردیم، بلکه از ظرفیت استادان و کارکنان هم استفاده کردیم و برای همین سطح خدمت رسانی به زائرین عزیز بوسیله دانشگاهیان استان در سطح بالایی قرار دارد.

در ادامه این نشست، محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در شرایطی که مدرنیته همه عناصر ارزشی و عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده، شور مردم برای میزبانی از زائران اربعین بسیار مبارک است.

وی با بیان اینکه شکل گیری این اجتماع با شور و شوق هر چه تمام‌تر در هر زمانی حتی با وجود تهدید جریان تکفیری از ویژگی‌های این حرکت عظیم است، تصریح کرد: حضور پیروان سایر ادیان با عشق و دلدادگی تمام از ویژگی‌های دیگری است که اربعین را متمایز کرده است.

عسکری گفت: در مرز چذابه و مهران اوج دلدادگی به سید و سالار شهیدان دیده می‌شود و اربعین میثاق رهایی از قیودات و باوری شورآور و شوری باور آور است.

در پایان این نشست معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدیرکل فرهنگی این وزارت‌خانه و اعضای ستاد اربعین دانشگاهیان استان از موکب‌های دانشگاهیان استان بازدید کردند.
انتهای پیام/م
 

0 دیدگاه