امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
در بین شرکت های پالایش گاز کشور: پالایش گاز ایلام در حوزه پژوهش و فناوری در رتبه برتردر سطح شرکت های پالایش گاز قرار دارد

در بین شرکت های پالایش گاز کشور: پالایش گاز ایلام در حوزه پژوهش و فناوری در رتبه برتردر سطح شرکت های پالایش گاز قرار دارد

0 دیدگاه 23 آبان 1397 چاپ خبر بازدید: 1397

آفتاب ایلام |رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده توسط مدیریت هماهنگي و نظارت بر تولید گاز،این شرکت به عنوان یکی از شرکت های برتر در حوزه پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران مطرح می باشد.
دکتر" احسان نوراللهی" افزود:واحد پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام در راستای رفع برخی تنگناها و مشکلات عملیاتی،فنی و مهندسی،زیست محیطی و بهره وری منابع انسانی،برنامه های راهبردی و فعالیت های پژوهشی خود را به صورت جدی از سال 1392 آغاز نموده است.
وی اظهار داشت:تحولات چشمگیر جهانی در زمینه های اقتصادی و فناوری در قرن حاضر بخوبی نشان می دهد که رویکرد به موضوع پژوهش از مهمترین ابزار برای توسعه فناوری و ثمربخشی فعالیت های علمی و تولید تکنولوژی بوده است.
وی ادامه داد:امور پژوهش، توسعه و فناوری شرکت پالایش گاز ایلام به منظور تحقق اهداف و رسالت خویش،نهادینه سازی امر پژوهش و توسعه فناوری حوزه های مختلف را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است .
رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام تصریح کرد: ارتقاء سطح بهره وری و بهبود راندمان فرآیند های شرکت،دستیابی به دانش فنی و فناوری های نوین،رفع تنگناها و مشکلات عملیاتی،توسعه و بهبود منابع انسانی،سطح بهداشت،ایمنی و محیط زیست را با تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی راهبردی،توسعه ای و کاربردی دنبال می کند.
نوراللهی برقراری ارتباط و همکاری با مراکز پژوهشی و دانشگاهی را از اهداف و برنامه های این حوزه عنوان کرد و گفت:گسترش و نهادینه کردن فرهنگ پژوهش به عنوان ابزار توسعه، تدوین اولویت های پژوهشی بر مبنای نیازسنجی واحد های عملیاتی و ستادی و پیگیری انجام پروژه های پژوهشی اثربخش را از دیگر اهداف و برنامه های این حوزه است.
وی ارتقا و تحکیم و بهبود روابط صنعت و دانشگاه را از اهداف این واحد برشمرد و افزود: بررسی طرح های تحقیقاتی از دانشگاهها،مراکز تحقیقاتی و پژوهشگرها  و حمایت از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع ارشد و دکترا و حمایت از تالیف یا ترجمه کتاب و متون علمی مورد نیاز شرکت را از دیگر اهداف و برنامه های این حوزه است.

انتهای پیام/

0 دیدگاه