امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
همزمان با هفته وحدت : مراسم اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دادگستری کل ایلام برگزار شد

همزمان با هفته وحدت : مراسم اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دادگستری کل ایلام برگزار شد

0 دیدگاه 6 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 624

آفتاب ایلام |رییس کل دادگستری استان ایلام در این آیین با بیان اینکه پیامبر دارای اسوه ی حسنه است گفت: با مطالعه ی قرآن و احادیث میتوان به صفات ارزشمند پیامبر رسید زیرا پیامبر دارای اسوه ی حسنه،شرح صدر وخلق بالای انسانیت و رحمت عالمیان است.

وی در ادامه مهمترین اهداف این اداره کل در استان را ، رسیدگی به پرونده ها و صدور احکام منصفانه ، تکریم شایسته ارباب رجوع، برخورد قاطع با اراذل و اوباش و سطح بندی آنها، دستگیری و محاکمه اخلال گران در نظم عمومی عنوان کرد.

 محمد رزم  از کاهش  پرونده های دادگستری در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: اجرای احکام قطعی قاتلین و اراذل تجاوز به عنف در ملاعام، ،اجرایی شدن احکام و پرونده های معطل مانده در دادسرا ها، مبارزه با ربا خواری شمه ای از خدمات دادگستری در سطح استان است

وی تصریح کرد: در راستای اتمام پروژه های عمرانی دادگستری،  ۴۰۰ هزار متر مربع  زمین برای تجهیز ساختمان های دادسرا و حوزه های ستادی اختصاص داده شده است.

رییس کل دادگستری ایلام یادآور شد: در سفرریاست قوه قضاییه به استان ایلام مبلغ ۱۶۰ میلیاردتومان اعتبارجهت افتتاح و راه اندازی دادگستری های شهرستان بدره، دادگاه عمومی بخش موسیان و بخش زرنه تخصیص داده شد.

وی تاکید کرد:از سال 95 تا کنون  37 قاضی، 156 کارمند جذب دادگستری استان شده است، همچنین در این مدت  ۱۵ شعبه دادرسی و دادخواهی نیز به بهره برداری رسیده است.

وی ادادمه داد: همچنین در این مدت  باهمکاری،اعضای هیات  شورای حل و اخلاق  ۱۹ فقره قتل عمد  در استان به صلح و سازش ختم شده است که فرهنگ بین مردم نهادینه شود.

رزم در ادامه از احداث زائر سرای غرب کشور در استان  ایلام خبر داد و اظهار داشت: این اقدام شایسته  در راستای خدماترسانی به پرسنل  دادگستری  درکشور انجام خواهد گرفت.
لازم به ذکر است، در این  مراسم بیش از ۵۰ نفر از برگزیدگان ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دادگستری استان ایلام  تجلیل شدند.

 

 

 

0 دیدگاه