امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام خبر داد؛  انتشار 100 عنوان کتاب دفاع مقدس در ایلام

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام خبر داد؛ انتشار 100 عنوان کتاب دفاع مقدس در ایلام

0 دیدگاه 8 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 1111

به گزارش  آفتاب ایلام، سرهنگ محمدرضا شرفبیانی در دومین جلسه کمیته نشر و تألیف کنگره گفت: برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان ایلام فرصتی طلایی برای جبران عقب‌ماندگی استان در زمینه ثبت و ضبط حماسه‌های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس است.
وی با اشاره به بازه‌ی زمانی یک ماهه برگزاری کنگره در سال 98، عنوان کرد: این کنگره بزرگ شاید یک ماه برگزاری آن طول بکشد ولی آثار مکتوب و تألیفات آن تا سالیان سال باقی خواهد ماند و مورد استفاده نسل حاضر و آیندگان قرار خواهد گرفت.
شرفبیانی اعلام کرد: در همین راستا و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های لازم در این زمینه، مقرر شده است که 100 عنوان کتاب دفاع مقدس در کنگره منتشر شود که این فرصت بسیار خوبی برای استان ایلام است.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام افزود: از این تعداد تا کنون 6 کتاب منتشر شده و 25 عنوان دیگر آماده‌ی انتشار است و برنامه ما این است که تا پایان سال 97 این تعداد به 40 عنوان کتاب برسد.
وی در بخش دیگری از سخنانش خبر از تشکیل شورای کارشناسی انتشار آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس در کشور و استان داد و گفت: با توجه به تصویب اساسنامه این شورا و راهبرد بنیاد و تأکیدات مقام معظم رهبری، از این پس تمام آثاری که به نحوی در مورد دفاع مقدس باشد باید به تأیید این شورا رسیده و مجوز لازم برای انتشار را کسب نمایند.

شرفبیانی تصریح کرد: بی شک این شورای کارشناسی آثار دفاع مقدس می‌تواند جلوی چالش تحریف دفاع مقدس را بگیرد و به غنای بیشتر آثار نویسندگان و ناشران فعال در این حوزه کمک کند.
 در ادامه اعضای کمیته نشر و تألیف کنگره 3 هزار شهید استان ایلام بر موارد مختلفی از قبیل رفع چالش‌های اعتباری برای انتشار 100 عنوان کتاب، توجه به کیفیت آثار منتشر شده و اولویت آن بر کمیت، توجه به خاطرات رزمندگان و بسیجیان گمنام در اقصی نقاط استان، توجه به سوژه‌یابی صحیح، توجه به خاطرات پشت جبهه و سلوک اجتماعی شهدا و رزمندگان ایلام، مشارکت دادن پیشکسوتان دفاع مقدس و استفاده از ظرفیت آن‌ها، مشارکت و دعوت از نویسندگان دفاع مقدس استان برای تألیف آثار در خور و... تأکید کردند.

انتهای پیام/

0 دیدگاه