امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
استقبال از طرح بیمه زنان خانه‌دار در ایلام از رشد ۲۲۵ درصدی برخوردار است

استقبال از طرح بیمه زنان خانه‌دار در ایلام از رشد ۲۲۵ درصدی برخوردار است

0 دیدگاه 8 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 474

سهیلا ملکشاهی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: استقبال از طرح بیمه زنان خانه‌دار از رشد 225 درصدی برخوردار است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: تامین اجتماعی به جهت فراگیری خدمات بیمه‌ای برای زنان خانه‌دار که شاغل نیستند و فاقد رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه‌ای مشمول قانون تامین اجتماعی هستند طرح فراگیر بیمه زنان خانه‌دار را به مرحله اجرا در آورده است.

وی گفت: طرح بیمه زنان خانه‌دار در ایلام مورد استقبال شهروندان ایلامی قرار گرفته است و این استقبال از رشد 225 درصد برخوردار است.

ملکشاهی با اشاره به اینکه اگر زنان خانه‌دار اگر مدتی را جایی شاغل بوده‌اند و چند سالی سابقه پرداخت حق بیمه دارند اما این سابقه را ادامه نداده‌اند تا بتوانید بارنشست شوند می‌توانند به راحتی با بیمه زنان خانه‌دار سابقه‌ بیمه‌ای خود را ادامه دهند و از مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید

وی شرایط استفاده از بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار را دار بودن 45 سال سن و 30 سال سابقه، 55 سال سن و حداقل 20 سال سابقه، سال سابقه و 42 سال سن برای مشمولین قانون کار، 20 سال سابقه متوالی یا 25 سال سابقه متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور، 20 سال سابقه بدون شرط سنی برای جانبازان، 20 سال سابقه و 45 سال سن برای معلولان عادی و 35 سال سابقه بدون شرط سنی اعلام و افزود: داشتن 55 سال سن با حداقل 10 سال سابقه متناسب با سنوات پرداخت حق‌بیمه، در این حالت بیمه‌ شده می‌تواند با 10 سال سابقه و بیشتر تا 20 سال، درخواست بازنشستگی کند که مستمری وی به میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه خواهد بود (بین 10 تا 20 روز حقوق). در این صورت ماده 111 قابل اجرا نیست و چنانچه حقوق وی از حداقل پایین‌تر باشد، مستمری تا حداقل حقوق افزایش نمی‌یابد.

مدیرکل  تامین اجتماعی استان ایلام گفت: بانوانی که سن آن‌ها به 55 سال رسیده، ولی زیر 10 سال سابقه دارند می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری تا ده سال سابقه، با ده روز حقوق بازنشسته شوند که در این صورت نیز چنانچه حقوق آن‌ها از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، ترمیم نخواهد شد.

وی ضمن توصیه به زنان خانه‌دار جهت استفاده از این فرصت داده‌شده توسط سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: با پرداخت مبالغی برای بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی 12 درصد، 112 هزار تومان است، البته اگر حقوق حداقلی را انتخاب کرده باشید و بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی 14 درصد، 167 هزار تومان و برای بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و از کارافتادگی 18 درصد و سرانه درمان برای خدمات درمانی همان 167 هزار تومان بعلاوه سرانه درمان مصوب آن سال از متقاضیان دریافت می‌شود.

ملکشاهی ضمن تشکر از استقبال شهروندان ایلامی از طرح بیمه زنان خانه‌دار گفت: از رسانه‌ها و اصحاب فکر و اندیشه خواستار بیان مزایای این طرح در جامعه هستیم تا زنان خانه‌دار ضمن آگاهی به مزایای طرح در آن عضویت و آینده خود را تضمین کنند.

انتهای پیام/ح

0 دیدگاه