امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
خداداد ابراهیمی مدیرمسئول روزنامه مهران| چرا مافیای بنگاه های مطبوعات سیاسی، نشریات محلی را شهروندان درجه دوم تلقی می کنند

خداداد ابراهیمی مدیرمسئول روزنامه مهران| چرا مافیای بنگاه های مطبوعات سیاسی، نشریات محلی را شهروندان درجه دوم تلقی می کنند

0 دیدگاه 10 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 1299

آفتاب ایلام، خداداد ابراهیمی مدیرمسئول روزنامه مهران  در یاداشتی تحت عنوان چرا مافیای بنگاه های مطبوعات سیاسی، نشریات محلی را شهروندان درجه دوم تلقی می کنند نوشت:

امروزه اغلب مدیران مسئول رسانه های ایران براین باورند که مطبوعات و رسانه‌های محلی سال‌هاست در راستای مطالبات صنفی، مورد غفلت واقع شده‌اند.
و به نظر می‌رسد این اتفاق ناخجسته ومرموز همواره در رانت‌خواری،ویژه‌خواری، نفوذ بنگاه‌های مطبوعاتی ثروتمند و سیاسی و نوعی مافیای مطبوعاتی ریشه دارد. مافیایی که سال‌هاست با رویکرد کثرت‌طلبی و انحصارطلبی، بر روی یارانه میلیاردی مطبوعات کشور چمبره زده است. این مافیا به راحتی می‌تواند با دور زدن وزیر ارشاد، نمایندگان مجلس و معاونت مطبوعاتی، جز دایره مافیای همسو، دیگران را خط بزنند. آنان با هر دسیسه ای مترصد حذف صدها رسانه محلی و  هزاران فعال مطبوعاتی با نگاه مزاحم و شهروند درجه دوم هستند تا ازاین رهگذار به سهولت به رانت‌خواری همه جانبه خود ادامه دهند. گاهی با انحصار آگهی‌های تبلیغاتی انتخابات ریاست‌جمهوری ، گاهی با دریافت  یارانه‌های میلیاردی و زمانی هم با جذب رپرتاژها و آگهی‌های شرکت‌های غول‌پیکر دولتی .
مافیای موصوف، عِده و عُده دارد، نوچه اجیر می‌کند، سیاه لشکر دارد، گردن کَلفت است ، ثروت و قدرت سیاسی دارد، چاپخانه اختصاصی دارد، یارگیری حزبی وسیاسی می کند وبا امپراطوری کاغذی خود تهدید می‌کند،حذف می‌کند، خدمت فرهنگی نمی‌کند، قبل ازآن که رایزن فرهنگی باشد، راهزن فرهنگی است، رانتخواری می کند ، تجارتخانه مخفی دارد و دراندک زمانی به آلاف و الوف می رسد.
اینک برای مبارزه جدی با این مافیا و صیانت از حقوق صنفی مطبوعات محلی، بایسته است که مدیران مسئول نشریات و پایگاه های خبری استان ها ضمن حضور حداکثری درانتخابات یکشنبه آتی از هر نامزد سیاسی در انتخابات هیأت نظارت برمطبوعات عدول کرده و صرفا به نامزد صنفی تجربه آموخته و حامی رسانه های استانی رأی دهند تا نگاه شهروند درجه دوم برای همیشه از عنوان رسانه های محلی رخت بربندد.
ایدون باد!

انتهای پیام/

0 دیدگاه