امروز: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
۱۲۹۰۰ معلول تحت پوشش بهزستی ایلام قرار دارند

۱۲۹۰۰ معلول تحت پوشش بهزستی ایلام قرار دارند

0 دیدگاه 11 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 445

زهرا همتی در گفت و‌گو با آفتاب ایلام اظهار داشت: 12 هزار و 900 معلول تحت پوشش بهزستی ایلام قرار دارند که معلولیت آنان در سطوح مختلف نابینایی، ناشنوایی، گفتاری و ضایعات نخاعی است.

مدیرکل بهزستی استان ایلام گفت: امسال مبلغی بالغ بر 7 میلیارد و صد میلیون تومان صرف هزینه‌های پزشکی، خدماتی و وسایل بهداشتی معلولان تحت پوشش هزینه شده است و با توجه به جمعیت معلولان استان ایلام این مبلغ جوابگوی برآورد هزینه معلولان تحت پوشش نیست.

بیشتر بخوانید| 6هزار نفر بیشتر بخوانید| از معلولان ایلامی در انتظار دریافت خدمات بهزیستی قرار دارند

وی افزود: کمک خیرین و تلاش آنان جهت کمک به معلولان امری ضروری است و می‌طلبد در این راستا خیرین که همواره در کمک و مساعدت به نیازمند از هیچ کوششی دریغ ندارند در این قسمت نیز به یاری سازمان بهزستی بشتابند و در کمک و برآورد نیاز جامعه معلولان ما را یاری و همراهی کنند.

مدیرکل بهزستی استان ایلام به امکانات سازمان بهزستی استان ایلام به معلولان اشاره و خاطرنشان کرد: بهزستی استان ایلام با 6 مرکز شبانه‌روزی و 17 مرکز روزانه جهت ارائه خدمات به معلولان در استان تلاش مضاعفی در امر آموزش و توانمندی به معلولان انجام می‌دهد و در تلاش است تا اقدامات انجام شده بتواند معلول را برای فعالیت در جامعه فعال و پویا کند.

کمک هزینه‌ی پرستاری‌ به بیماران ضایعه نخاعی، حمایت‌های عاطفی و روانی از اقدامات انجام شده بهزستی استان ایلام به معلولان تحت پوشش بوده که مورد اشاره مدیرکل بهزستی استان ایلام قرار گرفت و در این ارتباط بیان کرد: تمام تلاش بهزستی برای ارائه خدمات به معلولان و شناسایی آنان و تکمیل سامانه معلولان استان است و در سطح روستاهای استان ایلام 6 هزار معلول شناسایی و در حال اخذ خدمات از سازمان بهزستی هستند.

       

انتهای یام/

0 دیدگاه