امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
دولت ۷ میلیارد تومان‌ به جامعه معلولان استان ایلام کمک کرد

دولت ۷ میلیارد تومان‌ به جامعه معلولان استان ایلام کمک کرد

0 دیدگاه 12 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 674

به گزارش آفتاب ایلام، زهرا همتی صبح امروز در نشست گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت:  سازمان ملل متحد روز سوم دسامبر را در سال 1990 میلادی که مصادف است با روز 12 آذر بعنوان روز جهانی معلولین اعلام کرد و در ایران نیز از سال 1370 روز 12 آذر مطابق با سوم دسامبر به عنوان روز جهانی معلولین پذیرفته شد.

مدیرکل بهزستی استان ایلام گفت: جمعیت 11 هزارنفری معلولان استان ایلام میطلبد که مورد توجه جدی‌تر قرار گیرند هرچند تا کنون خدمات مناسب زیستی و توان بخشی در حد توان و وسع بهزستی استان به صورت فراگیر انجام شده است اما این خدمات نیازمند افزایش و تقویت و توجه بیشتر است.

همتی کمک 7 میلیارد تومانی دولت به جامعه معلولان استان ایلام را مورد اشاره قرار داد و افزود: حمایت از 524 دارای دو معلول، 570 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به معلولان و استخدام 6 معلول از جمله اقدامات انجام شده بهزیستی استان ایلام در راستای توانمند‌سازی و توجه ویژه به معلولان استان ایلام است.

وی وجود 6 هزار معلول در روستاهای استان ایلام را یادآور و گفت: برای کمک و ارائه خدمات به این‌گونه معلولان که روستایی هستند نیازمند کمک‌های مردمی هستیم که ان‌شاالله نهادها و  خیرین در این زمینه بهزستی استان ایلام را یاری کنند.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه