امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
 رسانه‌ها در بیان مشکلات مردمی نباید با محدودیت روبه‌رو شوند

رسانه‌ها در بیان مشکلات مردمی نباید با محدودیت روبه‌رو شوند

0 دیدگاه 13 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 634

آفتاب ایلام، افشار خسروزاده عصر امروز در نشست با جمعی از اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه‌ها در بیان مشکلات مردمی نباید با محدودیت و موانع روبه‌رو شوند.

دادستان ایلام گفت: آزادی عمل رسانه‌ها، انتقادات و اطلاع‌رسانی در ارتباط مشکلات مردم موجب بالندگی و رشد و توسعه جامعه شده  و آگاهی جامعه را در پی داشته است و تحقق دانستن حق مردم است می‌شود.

وی رسانه را  چشمان تیز جامعه و آحاد مردم برای شفافیت نام برد و خاطرنشان کرد: رسانه‌های آزاد مانع از فساد جامعه بوده و مسئولان را با درد محیط آشنا و آنان را در انجام رسالت خود مصون از خطا می‌سازد.

دادستان ایلام با بیان این نکته که رسانه‌ها به سرعت می‌توانند، مطالبه‌گری و در جامعه اقدام به شفاف‌سازی و رفع ابهامات و شایعات کنند افزود: شایعه و شایعه‌سازی نتیجه کتمان و عدم آزادی عمل رسانه در بیان مشکلات مردمی به وجود می‌آید و برای مقابله با آن بهترین عامل آزادی و شفافیت در بیان اتفاقات و رویدادهای حادث‌شده در جامعه است.

خسروزاده تحقق اقتصاد مقاومتی را که با مبارزه با گرانفروشی انجام می‌شود را از وظایف رسانه‌ها دانست و به رسانه‌ها توصیه کرد:  در مقابل گرانفروشان و محتکران و مخلان بازار از هیچ تلاشی فروگذار نشوید و با انتشار اخبار و نقد و یاداشت التهاب بازار را در جامعه فروکش کنید و به رسالت بزرگ نظارتی خود بیش از بیش عمل کنید تا رسانه شما بتواند مورد وثوق جامعه قرار گیرد.

دادستان ایلام تولید محتوی فاخر و صادق همراه با تعهد و انصاب و پرهیز از زیاده‌گویی و زیاده‌خواهی و عمل به رسالت آگاهی بخشی رسانه‌ها تاکید و بیان کرد: انتقاد، شفافیت و بیان خواسته‌های مردم به دور از هرگونه حب و بغض انجام شودو در راستای انتقاد و شفافیت و بیان مشکلات مردم هیچ مانعی شمارا از وظیفه آگاهی بخشی خود باز ندارد.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه