امروز: پنجشنبه 4 بهمن 1397
ایلام| الکترونیکی شدن نسخ وحذف دفترچه های درمانی در استان ایلام انجام می‌شود

ایلام| الکترونیکی شدن نسخ وحذف دفترچه های درمانی در استان ایلام انجام می‌شود

0 دیدگاه 17 آذر 1397 چاپ خبر بازدید: 141

به گزارش  آفتاب ایلام؛  کریم لاله ماژین صبح شنبه  درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ابتدا از تلاش رسانه‌ها در اطلاع رسانی دقیق و به موقع در بخش درمان کمال را تشکردارم.

مدیریت درمان استان گفت: مدیریت درمان تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم جهت ارائه خدمت به بیمه شدگان این سازمان فعالیت می‌کند. در بخش درمان مستقیم، دی کلینیک میدان میلاد و درمانگاه شماره ۲ چهارراه جهاد، درمانگاه دهلران وبیمارستان شهدای زاگرس مراکز ملکی سازمان تامین درمان هستند که به بیمه شدگان ارائه خدمت می‌دهند.

وی افزود، در بخش درمان غیرمستقیم (بخش بستری) در ۶ ماهه نخست امسال ۱۴ هزار و ۸۹۱ بار مراجعه ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲ درصدی داشته است.

لاله ماژین  در بحث درمان ملکی سازمان اظهار داشت: بحث تولید نسخ الکترونیک در بهمن ماه سال ۹۵ شروع شده به صورت صد در صد انجام گرفته است و در سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نسخ الکترونیک در مراکز ملکی تولید شده است.

مدیریت درمان استان ایلام از راه اندازی درمانگاه وفعال کردن بخش مامایی در دو نوبت  صبح و عصر وهمچنین کلینیک دندانپزشکی در شهرستان دهلران خبر داد. و افزود:  برگزاری کارگاه آموزشی برای تولید نسخ الکترونیک برای مراکز طرف قرارداد به جهت بهبود کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به بیمه شدگان  تشکیل نسخ الکترونیک ،مشاهده ی سوابق مراجعات قبلی بیمار، اصلاح مشکل ناخوانا بودن نسخه، کنترل تداخل دارویی، کاهش هزینه های مراجعه بیمه شدگان جهت تمدید و چاپ دفترچه درمانی، امکان پرداخت روزانه ۶۰ درصد نسخ به پزشکان ،صدور گواهی پزشکی به صورت الکترونیک ،دریافت اقلام دارویی از چند داروخانه در یک نسخه از جمله مزایای این طرح بزرگ است.

وی گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی برای مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان نیازی به دفترچه درمانی نداشته و با ارائه هر کارت هویتی می توانند از خدمات آن مرکز استفاده کنند.

انتهای پیام/

0 دیدگاه