امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398
تمام‌ خانوارهای فاقد مسکن دارای ۲ معلول ایلام صاحب خانه می‌شوند

تمام‌ خانوارهای فاقد مسکن دارای ۲ معلول ایلام صاحب خانه می‌شوند

0 دیدگاه 15 دی 1397 چاپ خبر بازدید: 82

زهرا همتی در گفت و‌گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: اداره کل بهزستی استان ایلام در ارتقا کیفیت و کمک به جامعه معلولان  از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و طرح واگذاری مسکن به خانواده معلولان فاقد مسکن دو معلول در راستای توجه به جامعه معلولان است.

وی با اشاره به کمک 250 میلیون ریالی برای خانوارهای دو معلولی شهری و 180 میلیون ریالی برای خاواده‌های 2 معلول ساکن در روستاها اشاره کرد و افزود: ‌این مبلغ به صورت کمک بلاعوض به تمامی خانواده‌های دو معلولی استان ایلام  که فاقد مسکن بوده و دارای زمین مسکونی باشند در قالب کمک هزینه ساخت مسکن پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزستی در بیان عملکرد شش ماهه امسال در طرح واگذاری کمک هزینه مسکن به خانوارهای دارای 2 معلول تصریح کرد: تاکنون 16 خانوار شهری و 2 خانوار روستایی از مزایای این طرح برخوردار و استفاده کرده‌اند.

همتی در راستای خانه‌دار کردن سایر افراد زیرپوشش بهزستی گفت: تاکنون 211 واحد مسکونی به مدد جویان بهزستی در سطح استان ایلام واگذار شده است که 48 واحد در مناطق شهری . 163 واحد در روستاها بوده است.

مدیرکل بهزستی استان ایلام، اختصاص 16 میلیارد ریال اعتبار هزینه در قالب کمک بلاعوض با سرانه بین 60 تا 80 میلیون ریال به مددجویان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در استان ایلام  20 هزار نفر زیرپوشش خدمات بهزستی بوده که از این تعداد 653 خانواده بالای 2 معلول هستند.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه