امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398
کودکان ایلامی دارای ناهنجاری‌های مادرزادی

کودکان ایلامی دارای ناهنجاری‌های مادرزادی "رایگان" درمان می‌شوند

0 دیدگاه 17 دی 1397 چاپ خبر بازدید: 115

کریم همتی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام ، اظهار داشت: ناهنجاری‌های مادرزادی به بیماری‌هایی گفته می‌شود که در اثر اختلال در روند سیر تکاملی رشد برخی از اعضای بدن یا احشا، در دوران جنینی ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: از جمله بیماری‌های مادرزادی می‌توان به «پاچنبری»، «دیابت مادرزادی»، «کام شکری»، «لب شکری»، «ناهنجاری در عضلات قلب» و «آترزی مری»، که چون مری بسته است، کودک توانایی بلعیدن ندارد، اشاره کرد.

همتی افزود، در برخی از موارد یک نوزاد به چندین ناهنجاری مبتلاست که روند درمان این بیماران بسیار هزینه بر است کما اینکه معمولاً نوزادان بیمار، از خانواده‌های محروم و نیازمند هستند و خانواده‌های آنها برای پیدا کردن پزشک و مرکز مناسب، دچار سرگردانی‌های زیادی شده و برای تأمین هزینه‌های درمانی سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: به همت «موسسه محکم» که یک موسسه خیریه و متشکل از پزشکان متخصص و رئوف است کودکان ایلامی دارای ناهنجاری‌های مادرزادی  با حمایت مالی و تأمین پذیرش در بیمارستان‌های دانشگاهی امروز و فردا«17 و 18» دی ماه در استان ایلام به صورت رایگان درمان و ویزیت می‌شوند.

وی به آمادگی کادر پزشکی استان ایلام برای حضور و اقدامات ویزیت و درمان بیماران ناهنجار مادر زادی اشاره و خاطر نشان کرد: دو مرکز درمانی شهر ایلام «بیمارستان امام خمینی(ره) »و  «شهید مصطفی خمینی» برای حضور و اقدامات درمانی و ویزیت و جراحی پزشکان متخصص موسسه محکم آماده شده است.

همتی رایگان بودن ویزیت، جراحی و درمان اینگونه افزاد را یادآور و گفت: با توجه به محرومیت و عدم توان مالی بسیاری از بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی، اقدام پزشکان متخصص موسسه محکم کمکی به خانواده این افراد است.

انتهای پیام/م

0 دیدگاه