امروز: دوشنبه 5 فروردین 1398
۱۲۱ میلیارد توما‌ن به تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام اختصاص یافت

۱۲۱ میلیارد توما‌ن به تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام اختصاص یافت

0 دیدگاه 18 دی 1397 چاپ خبر بازدید: 100

به گزارش آفتاب ایلام ، شکرالله شیرخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 121 میلیارد توما‌ن به تسهیلات اشتغال روستایی به ایلام اختصاص یافته است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: برنامه‌های تدوین شده در موضوع اشتغال از رویکرد بخشی نگری دور بوده و رونق فضای کسب و کار را در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی را که مدیریت آن بر عهده بخش خصوصی است مد نظر قرار گرفته است و در این راستا هدف گذاری اشتغال 3400 نفر در استان پیش بینی شده است.

شیرخانی، تسهیلات اشتغال روستایی را موثر در افزایش اشتغال نام برد و خاطرنشان کرد: در این راستا تاکنون 900 نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است و دو هزار طرح جدید نیز در حال بررسی و دریافت تسهیلات هستند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام وجود 20000 بیکار در ایلام را آماری قابل توجه دانست و افزود: نرخ بیکاری در استان ایلام برابر آمار مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان ایلام در تابستان 96- 11.8 درصد بوده است.

وی ملاک آمار بیکاری را اعلام مرکز آمار ایران دانست و خاطرنشان کرد: این اعلام آمار مرکز آمار ایران با الگو و تعاریف جهانی است و در کل کشور قابل پذیرش است هرچند ممکن است این آمار با آنچه در جامعه قابل روئیت است همخوانی نداشته باشد.

شیرخانی وجود 20000 بیکار در استان ایلام را با تعاریف بیکاری از نگاه مرکز آمار عنوان و تصریح کرد: مخاطب مرکز آمار ایران جمعیت فعال است نه همه جمعیت، یعنی جمعیت فعال استان ایلام که 183 هزار نفر است از بین این جمعیت فعال نزدیک به 20 هزار نفر بیکار هستند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود: در تلاشی هستیم تا مبحث اشتغال را که یک مشکل اساسی در استان ایلام است را به جد پیگیری و از عواقب آن در جامعه جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ م

0 دیدگاه