امروز: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
مطالبه فراموش شده مردم ایلام؛

مطالبه فراموش شده مردم ایلام؛ "سه راهی ایلام، ملکشاهی" بعدار ۵ سال فراموشی ناقوس مرگ می‌نوازد

رضا میرزاد 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 154

به‌گزارش آفتاب ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، تقریبا هر روز شاهد تصادف در "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره" و درج تصاویری دلخراش از‌مرگ‌ انسان‌های بیگناه در رسانه‌های استان هستیم  اما دریغ از تدبیر و حل مشکل توسط مسئولان‌ و همچنان مردم باید تاوان بیتدبیری مدیران با مرگ عزیزانشان را پرداخت کنند".

"محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره"  برابر آمار پزشکی قانونی استان ایلام در29 ماه گذشته29 کشته داشته است و 510 مصدوم داشته است که به" سه راهی مرگ معروف شده است".

در29 ماه گذشته29 کشته و 510 مصدوم در "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره"

امیر احمدی یکی از شهروندان ملکشاهی که روزانه در این مسیر تردد دارد در گفت‌ و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: پروژه ناتمام تقاطع غیر همسطح سه راهی ایلام، ملکشاهی، بدره به‌دلیل عدم مدیریت و بی‌توجهی مسئولان  به یکی از نقاط حادثه خیز تبدیل شده است.

محمدی دیگر شهروند ایلامی که در این مسیر تردد می‌کند در ادامه اظهار داشت: آیا مسئولان استان ایلام می‌دانند؟ در محدوده فوق درحدود 29 ماه گذشته,29 نفر کشته و 510 نفر مصدوم و مجروح شده اند؟ که حتما می‌دانند اما چرا اقدامی در تسریح و سامان سه راهی مرگ "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره"  ندارند.

وی در ادامه گفت: آیا مسئولان استان ایلام آگاه هستند که  بیمه برای پرداخت غرامت باید بیش از 50 برابر هزینه پروژه تقاطع سه راهی پرداخت کند؟ پس چراهمچنان به بی توجهی ادامه می‌دهند؟

با توجه به هزینه‌های جبران نشدنی داغدار شدن خانواده‌ها در مرگ عزیزانشان و مجروحیت و مصدومیت ده‌ها نفر از شهروندان در این مسیر و مصاحبه‌ها و گزارشات رنگ وا رنگ مسئولان مبنی بر شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز استان ایلام این سئوال مطرح می‌شود که آیا کشته شدن 29 نفر و مصدومیت 510 نفر در یک محور نقطه حادثه خیز نیست؟ 

پروژه "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره"  پنج سال پیش آغاز شده است

عبادالله بابایی در گفت و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: برای برطرف شدن مشکل "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره"تقاطع غیر همسطح  از 5 سال پیش کلنگ زنی و زیر نظر اداره کل مسکن و شهرسازی استان ایلام به پیمانکار ارجاع گردیده است.

مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان ملکشاهی گفت: این پروژه به علت تخلف پیمانکار نیمه کاره رها شده است.

وی اعتبار پروژه  تقاطع غیر همسطح "محور  سه راهی ایلام، ملکشاهی،‌بدره" را 75 میلیارد ریال عنوان  و خاطر نشان کرد: تسریع در این پروژه منوط به تعین تکلیف شرکت مجری طرح و برنده مناقصه پروژه است.

به گزارش تسنیم، کشته شدن 29 نفر و مجروحیت 510 نفری و 5 سال سرگردانی اجاد تقاطع غیر همسطح به رغم تامین اعتبار مالی آن به صرف عدم تمکین شرکت پیمانکاری و راها کردن نیمه تمام آن چیزی نیست مگر بی تدبیری و عدم احساس مسئولیت متولیان اداری این پروژه چراکه مردم ایلام نباید هزینه خلاف یک پیمانکار و عدم تمکین به قانون را پرداخت کنند و مدیران نیز با  بی تفاوتی نباید بیش از این هزینه ناکارآمدی خود را به مردم تحمیل کنند.

انتهای پیام/

0 دیدگاه