امروز: شنبه 4 اسفند 1397
32 وسیله شهربازی ایلام در مراحل پایانی استاندارد سازی قرار دارند

32 وسیله شهربازی ایلام در مراحل پایانی استاندارد سازی قرار دارند

ادمین 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 157


 
مهناز همتی  در گفت و گو با آفتاب ایلام اظهار داشت: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد و به منظور تامین ایمنی و سلامتی استفاده کنندگان ، تجهیزات شهربازی در کشورمشمول استاندارد اجباری است.
وی از انجام 505 مورد بازرسی فنی از تجهیزات وسایل و مجموعه تفریحی شهر بازی و پارک های تحت پوشش استاندارد در سال جاری خبر داد و افزود: کارشناسان این اداره کل ، وضعیت زمین‌ها و تجهیزات مستقر در پارک‌ها و شهربازی‌های سطح استان را مورد بررسی و نظارت قرار می دهند و موارد مختلفی مانند ایمنی وسایل، تست جوش، تست استحکام بررسی می‌ شود.
مدیر کل استاندارد ایلام گفت: در بازرسی های بعمل آمده از شهربازی هابی سرپوشیده سطح استان در سال جاری اکثر این مکان ها استاندارد لازم را اخذ کرده و تنها سه مورد فاقد مجوز استاندارد بوده که پلمب شده اند.
وی اضافه کرد: برای استاندارد سازی وسایل شهربازی سخت‌ گیری‌های لازم اعمال می ‌شود تا مشکلی برای سلامت و ایمنی مردم پیش نیاید، هر گونه بهره برداری از تجهیزات بازی در شهر بازی ها منوط به دریافت مجوز های لازم از اداره کل استاندارد است و تخطی از قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران ، اقدامات حقوقی را در پی خواهد داشت.
مدیرکل استاندارد ایلام به مدیران و صاحبان شهربازی ها تاکید کرد: اشکال و نقص فنی در دستگاه های بازی را برطرف کنند.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید به این نکته توجه کنند و اقدامات لازم را برای کسب مجوز انجام دهند، افزود: لازم است صاحبان و مدیران شهربازی های استان در راستای استاندارد سازی این مکان های تفریحی با کارشناسان این اداره کل همکاری های مناسب داشته باشند.
انتهای پیام/م

0 دیدگاه